Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasieniak jądra


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, że Maciej nie był nigdy w takiej sytuacji nie zaszkodzi pójść do lekarza też chorowałem na nasieniaka jądra ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Idz chłopie do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Lekarz powiedział że mam bardzo dużo i duże grudki koło jąder czyli niby żylaki powrózka. Skierował mnie na jeszcze jakieś badanie. Mam nadzieję, że to rzeczywiście te żylaki żylaki. A czy jest to możliwe żeby przy żylakach powrózka nasiennego bolały dolne plecy? A tak do powyższego- od razu wszyscy kiedyś mieli nasieniaka jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jeśli masz dużo grudek to rzeczywiście wskazuje to na żylaki i chyba możesz odetchnąć z ulgą :-) tak sie ciesze ze byłeś u lekarza wszystko możliwe że mogą boleć przy tym plecy nic sie nie martw zrób teraz te badania a te żylaki są wyleczalne. To nic grożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca w srode dostanie pierwszą chemie. Płuca ma na szczęscie czyste ale w wezłach chłonnych cos ma bo są powiekszone. Byl już trzeci raz w tomografie i pewnie jeszcze długa droga przed nami ale co zrobić trzeba walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac te wasze posty sa motywujace.wiem ze nie na temat zadam pytanie ale mam 21 lat i mam nie zstapione jadra cofnelo mi sie w wieku 5 lat myslalem ze mi wroci z powrotem mam go w okolicy łonowej to oznacza ze mam juz raka?nie odczuwam zadnych dolegliwosci nie boli i nie wyczuwam zadnych guzow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś ty nie masz żadnego raka !!!!!! Tylko jesteś w grupie ryzyka więc radze co jakiś czas robić sobie chociaż markery nowotworowe chociaż raz na rok bacznie je obserwuj do końca życia a zobaczysz, że będzie wszystko ok! Lepiej dmuchać na zimno Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszymi oznakami jest wyczuwalny guzek w jądrze lub powiekszenie i stwardniienie całego jądra a u Ciebie takiej tendencji brak więc nie masz się o co martwić. A jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości raz na zawsze udaj się do urologa. On Cie uspokoi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja juz jestem 4 tyg po usunieciu jadra ktore bylo calkiem normalne i nic nie czulem.okazalo sie przypadkiem bo lekko pobolewal mnie brzuch.mozliwe za mam przezuty do pluc ale jestem dobrej mysli.to wkoncu nowotwor ktory dobrze zwalcza chemia trzeba byc dobrej mysli i walczyc.ja tam sie tak latwo nie poddam i zwalcze gno.... jesli macie jakies watpliwosci ludzie to walcie do urologa i nie gadajcie glupot o wstydzie.oni te klejnoty maja na codzioen i fige ich to obchodzi naprawde.a zdrowie mamy tylko jedno .im wczesniej pojdziecie tym leczenie bedzie krotsze i lagodniejsze a nawet jesli okaze sie ze to rak to wiedzcie ze macie szczescie choc to glupio brzmi ale to najlepszy z mozliwych do wyleczenia.wiec chlopcy nie badzcie mieczakami i naprawde idzcie na konsultacje.jest tez duzo innych rzeczy i wcale nie musi byc to zaraz rak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie przyjmuje 2 dawke chemii.puki co jest super tylko wczoraj wieczorem troche zggagi ale to pokus.choc mysle ze jeszcze da mi popalic ale........nikt nie mowil za bedzie latwo.puki co mysli mam pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to znowu ja. Minął rok od rozpoznania u męża nasieniaka. Miał ostatnie stadium choroby IIIC. Przeszedł 6 długich cykli chemioterapii a teraz....jest zdrów jak ryba :)))))))) W pażdzierniku ubiegłego roku zakończył z powodzeniem leczenie dokładnie w piątek okazało sie, że jest zdrowy a w niedziele urodziła się nam córeczka Maja:) Teraz jedynie został strach przed kontrolami ale każdego dnia dziękuje Bogu, że się udało i że nam pomógł.Mogłam stracić tak wiele a mam swoje dwa skarby przy sobie. Piotr WYZDROWIEJESZ to kwestia czasu:)Zyczę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam 18 lat. Pół roku temu wykryto u mnie torbiel powrozka nasiennego, jestem po zabiegu, ale od kilku dni wyczuwam ból najądrza, ktory promieniuje do podbrzusza. Trochę się nie pokoje, czy ktoś mógłby mi dac wskazowki co to może byc ? Z gory serdecznie dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstrong żyje a zachorował ponad 10 lat temu przeżuty miał w głowie i płucach. Teraz jest zdrowy jak mój mąż. W tych czasach wszystko może w każdej chwili nas zabić, nie tylko rak Najlepiej żyć dniem i nie martwić się na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mój chłopak ok pół roku temu wyczuł u siebie mały guzek na jądrze a dopiero niedawno mi o tym powiedział jak na prawdę zaczął go boleć. Namawiałam go kilkakrotnie, żeby udał się do lekarza ale nic z tego *( teraz zaczynam się martwić bo wczoraj nie mógł spać przez ostry ból brzucha i męczące plucie krwią. Boje się, że to faktycznie rak a teraz nastąpiły przeżuty to płuc...Jak mogę go przekonać? Nic do niego nie dociera, a nie chce patrzeć jak się męczy albo czekać z założonymi rękami na najgorsze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×