Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Alkohol i długie podrożę po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Miesiąc temu miałem dwa ataki kolki. Znalazłem się na izbie przyjęć gdzie zdiagnozowano kamicę żółciową. Od tego czasu trzymam dietę i nie mam żadnych objawów. Lekarz prowadzący stwierdził konieczność usunięcia pęcherzyka. Moje pytania: 1. Czy istotnie alternatywne sposoby są mało efektywne i nie warto się nimi zainteresować. 2. Czy po wycięciu pęcherzyka będę mógł spożywać alkohol. Naturalnie w rozsądnych ilościach (do kilku lampek wina - raz w tygodniu). Ma to związek z moją pracą. Czy też wino jest niewskazane? Jeśli tak, to jakie alkohole są dopuszczalne. 3. Po jakim czasie po operacji można odbywać długie podróże jako kierowca. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy istotnie alternatywne sposoby są mało efektywne i nie warto się nimi zainteresować. - nie warto próbować alternatywnych metod leczenia, wszystkie są nieskuteczne, a wręcz mogą być szkodliwe 2. Czy po wycięciu pęcherzyka będę mógł spożywać alkohol. Naturalnie w rozsądnych ilościach (do kilku lampek wina - raz w tygodniu). Ma to związek z moją pracą. Czy też wino jest niewskazane? Jeśli tak, to jakie alkohole są dopuszczalne. - alkohol jest dopuszczalny w pełnym zakresie po około 3-4 tygodniach po zabiegu 3. Po jakim czasie po operacji można odbywać długie podróże jako kierowca. - po około 2-3 tygodniach po zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×