Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel korowa nerki


Gość Tola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Nerka zbudowana jest z rdzenia i kory. Ta torbiel zlokalizowana jest w korze, czyli strukturze otaczjącej rdzeń nerki. Najczęściej nie powodują żądnych objawów, ale może występować ból w boku, ucisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stanisław

Mam torbiel korową lewej nerki-olbrzym ponad 10 cm średnicy. Dotychczas jest odpompowywana strzykawką co jakiś czas. Boję się, że kiedyś pęknie. To ponad litr płynu i zakażenie. Co robić? Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam 16 torbieli na obu nerkach łącznie, 4 największe maja ponad 7 cm ale lekarz nic mi nie mówił o odpompowywaniu... czy to spowalnia rozwój choroby, usg mam robione raz w roku i od zeszłego wzrost torbieli poszedł strasznie do przodu ( 11-13 mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Dzisiaj po badaniu USG też u mnie stwierdzono rorbiel lewej nerki12 mm. Pani dr powiedziała,że te zmiany występują u co drugiej osoby. Tak więc spokojnie i do kontroli co jakiś czas. Pozdrawiam zaniepokojonych i nie tylko... Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po badaniu Tom.Komput.stwierdzono torbiel korową lewej nerki o śr.6mm.Moje badania wykonywane są co 3 miesiące ze względu na chorobę nowotworową o nazwie GIS(o wysokim stopniu złośliwości).Nigdy nie miałam na nerkach torbieli.Czy to może być przerzut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam robione usg ultrasonograficzne stwierdzili ze mam w obu nerkach umiarkowanie poszerzone UKM.I pojedyncza torbielka korowa Sr.11 mm.no i duze naczynia jamy brzysznej nieposzerzone Z ZAZNACZONYMI ZMIANAMI MAZDZYCOWYMI .....JUz sie boje co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem torbiel nerki w górnym biegunie o wymiarach 10x10x7 cm. Jedyne możliwe leczenie tak dużej torbieli polegało na endoskopowej e-koagulacji ściany torbieli (*spaleniu*). Po zabiegu torbiel miała wymiary o połowę mniejsze a sam zabieg miał na celu to, by torbiel nie produkowała dalej płynu. Po roku na kontrolnym badaniu USG torbiel miała wymiary ok. 1 cm więc zaczęła się wchłaniać. Leczenie mniejszych torbieli polega na jej nakłuciu, usunięciu zawartości i podania leku powodującego zahamowanie produkcji płynu przez jej ścianę. Leczenie większych to zabiegi endoskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam torbiele korowe sr 22 i12 prosze teraz o odpowiedz Jak to sie leczy, przy tej wielkości? U jakiego lekarza się leczy tę chorobę? Proszę o odpisanie jak najszybciej bo bardzo się martwię i stresuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×