Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl nad lewym jądrem


Gość jacek

Rekomendowane odpowiedzi

mam to samo i po mnie jakiś czas to meczy psychicznie więc udam sie do urologa,taka miekka kulka nad lewym jądrem tylko ja mam 0,5mm w gore i w sumie w szerokości tez.To jest małe nie rzuca sie w oczy az tak ale meczy drazniace,nie boli nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torbiel powrózka nasiennego. wiem bo także to mam a urolog postawil taką diagnozę. jak to się leczy? albo zabieg operacyjny albo kontrola co pół roku i badanie czy aby torbiel nie powiększa się. osobiście nie zdecydowałem się na operację,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez ostatnio zauwazylem narosl nad lewym jadrem... mam 19 lat. wyglada jak drugie jadro po lewej stronie tylko ze jest mniej wiecej trzy razy mniejsze...normalnie wspolzyje z moja dziewczyna i mam wytrysk i mam nadzieje ze to nic powznego i nie prowadzi do bezplodnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 32 lata ma 2 duze kulki na skorze jader i juz kilka innych okolo 4 miniejszych powieszajacych sie lecz bardzo powoli ,brak bolu jakiego kolwiek prosze o odpowiedz na skyboy31@intera.pl.jetsem prawie zalamany a juz niechce myslec jesli to nowotwor,bezpolodnosc przezyje ale nowotór wolal bym wiedziec wczesnie slyszalaem ze sie amputuje jadra prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też taki guzek jakby kulkę . w okolicy lewego najądrza , bardzo mnie to niepokoi. Mam to odkąd pamiętam *p .Ni boli ale boję się że to coś złego . Mam 15 lat. Nie raz bolało mnie w podbrzuszu ale teraz przestało. Lewe jądro jest teraz większe ten guzek ma ok 3-4cm . Co to może być ?? *p Niewiem jak mam o tym powiedzieć rodzicom . Boję się o siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czuję taki dyskomfort jakby, lekki ból gdy o tym myśle *. My w szkole mieliśmy takie wizyty u lekarza kiedyś. i sprawdzał narządy płciowe. Ale nie pamiętam czy jądra też . Jeżeli tak to nic poważnego to nie jest bo wtedy coś by mi powiedział.już miałem ten niby guzek. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 22lata

Ja dziś byłem u urologa i powiedział mi że to żylak nasieniowodu i na razie nie jest to nic groźnego, a mam guzek wielkości 1cm i zaobserwowałem go jakieś 8 lat temu. Można to usunąć operacyjnie, ale nie w przypadku jeśli nie odczuwa się bólu, bo po prostu jest za wielkie ryzyko związane z operacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 lat i też takie co mam jest to w nad prawym jądrem . Przy samym jądrze jest tak jakby wieksze naczynie a później rurka która prowadzi w górę ma ona 0.5cm . Proszę o odpowiedź co to może być. Wstydzę się iść z tym do urologa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo praktycznie od urodzenia, zauwazylem w wieku dojrzewania okolo 18 lat temu *) udalem sie wtedy do lekarza powiedzial, ze to nic takeigo wiele osob to posiada *) dzis juz mam 30 lat, jestem zdrowy i mam dzieci *) keep your head up : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje to u mnie od 2 lat (mam 26 lat). witajcie- tez mam taka kulkę, byłem u 3 urologów, jeden z nich póki jeszcze nie było kulki tylko ból w pachwinie - powiedział mi że to od siedzącego trybu pracy po roku gdy ból się pojawił znów i pojawiła się kulka poszedłem do 2 innych obaj zdiagnozowali torbiele (mam jednego wyczuwalnego w dotyku na lewym jądrze - wielkość 1,1mm, na prawym tylko widoczny na usg też około 1,1 mm) z tym że od czasu do czasu na lewym jądrze czuje ból, - o operacji od obu nie słyszałem - o kontroli raz na rok tak. Jeden z tych dwóch ost. urologów powiedział mi to taka moja uroda, drugi że prawdopodobnie to po jakimś zapaleniu które przeszedłem (o którym nie wiedziałem). Powiedzcie mi, oczywiści Co mieli kontakt z Urologami którzy mówili im o operacji - jakie są tego negatywne skutki.Co do żylaków to nie ten kierunek - jeśli inni słyszą od lekarza. Poza tym że miałem usg miałem tez badania na weneryczne oraz badanie zlecone na (spermę - tego nie robiłem, było przy okazji, ale nie było koniczne), przed wizytą zrobiłem też morfologie i nic po prostu - taka uroda człowieka. nie mniej zaczęło się to jak kiedyś współżyłem z byłą dziewczyną (dodam - stała partnerka), po seksie poczułem ból, od raz wtedy byłem na ostrym dyżurze, nic nie stwierdzili. czekam na wasze opinie Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał (18)

I co zbadał ktoś to bo mam to samo i ide za niedługo do lekarza i nie chce być zaskoczony... jakims chorobstwem ,boje sie jak nigdy */ nigdy mi nic nie było az wyczułem nad prawym jądrem zgrubienie mysle ze to nadjądrze ale jest to duze i twarde ,dosyć ,dodatkowo mam na jądrze małą chrosteczke , wielkości tkaiej jak sie długopisem dotknie papieru ... pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×