Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna na szyi obok rany po operacji tarczycy


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 4 dni temu miałam operację tarczycy. Wycięto cały lewy płat wraz z cieśnią.Na czwarty dzień po operacji pojawiła mi sie opuchlizna na szyji obok rany czy to jest normalne i zniknie czy mam sie tym martwić i co z tym zrobić? Rana jest klejona i drugie pytanie brzmi kiedy mogę ściągnąć plastry i jak dbać o tą ranę? Czy można wychodzić normalnie na dwór czy lepiej odczekać jakis czas i czy zawijac apaszka szyję czyli zabezpieczać ta ranę? I jeszcze jedno pytanie mam roczną córęczkę która cały czas chce zebym ja na rączki brała jak długo nie moge jej podnosić? Dziękuje za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czwarty dzień po operacji pojawiła mi sie opuchlizna na szyji obok rany czy to jest normalne i zniknie czy mam sie tym martwić i co z tym zrobić? - to normalna sytuacja po takim zabiegu, często występująca, obrzęk wycofuje się samoistnie trzeba tylko na to czasu 1-2 tygodni Rana jest klejona i drugie pytanie brzmi kiedy mogę ściągnąć plastry i jak dbać o tą ranę? - plasterki można ściągnąć około 10 doby po zabiegu, szyje normalnie można myć wodą z mydlinami po usunięciu plasterków Czy można wychodzić normalnie na dwór czy lepiej odczekać jakis czas i czy zawijac apaszka szyję czyli zabezpieczać ta ranę? - nie ma potrzeby zabezpieczania rany i szyi I jeszcze jedno pytanie mam roczną córęczkę która cały czas chce zebym ja na rączki brała jak długo nie moge jej podnosić? - do około 3-4 tygodni po zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×