Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna i ból stopy po usunięciu paznokcia


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu miałem zabieg usunięcia paznokcia. Po tym zabiegu mam opuchniętą połowę stopy i boli podczas chodzenia (nawet krótki dystans do toalety), chociaż leżę w łóżku przez prawie cały czas. Stapa jest również wrażliwa na dotyk. Lekarz chirurg przepisał ketonal 100 mg i biorę 2 razy dziennie jedną tabletkę. Dzień po zabiegu pojawiła się też gorączka ok. 40 stopni. Czy podane objawy są *normalne* po takim zabiegu i kiedy to przejdzie? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo wczesny okres pooperacyjny i takie objawy jak Pan przedstawia są typowe po takim zabiegu. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na efekty czyli zagojenie się rany pooperacyjnej. Okres rekonwalescencji w takim przypadku może trwać 2-3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam! Piszę odpowiedź na swoje pytanie, bo teraz już wiem co mi jest. Niestety objawy które napisałem były początkiem róży. Chirurdzy którzy robili zabieg usunięcia paznokci nie wiedzieli co się stało ze stopami. Kiedy wysłali mnie na konsultację do dermatologa, dopiero ten powiedział czego to mogą być objawy. Teraz leżę w szpitalu na dermatologii i przechodzę terapię antybiotykową. Dla wszystkich, którzy w przyszłości mogą być w podobnej sytuacji podaję objawy: opuchnięcie stóp, gorączka 40°-41°C, ból stopy, zaczerwieniona i *błyszcząca* od opuchlizny skóra, mogą pojawiać się pęcherze na stopach, czerwona skóra wyraźnie oddziela się od skóry normalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×