Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy przepuklina mogła doprowadzić do powstania żylaków powrózka nasiennego?


Gość antek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat. Mam odprowadzalną przepuklinę z lewej strony od 4 lat Kiedy się uwypukla to puchnie mi jądro i żyły schodzące od jądra lewe jądro mam wyżej i jest mniejsze. Kiedy przepuklina jest schowana to naczynia schodzące do jądra nadal są znacznie grubsze niż naczynia połączone z prawym jądrem. Czy przepuklina mogła doprowadzić do powstania żylaków powrózka nasiennego. Wcześniej czułem ból w jądrze jak mi wychodziła przepuklina ale teraz jak wyjdzie to mnie lekko boli. Myślę że przepuklina blokuje krew odpływającą z jądra i zastanawiam się jak to mogło wpłynąć na jądro i czy jest sprawne. Mam jeszcze jedno pytanie w jakim stopniu krótkie wędzidełko mogło wpłynąć na wzrost mojego prącia które ma 10 cm w zwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale obecność przepukliny może powodować ucisk na żyły biegnące z jądra co może doprowadzić do wytworzenia żylaków powrózka nasiennego. Zbyt krótkie, nieprawidłowe wędzidełko może także zaburzać wzrost prawidłowy prącia. Trzeba zoperować przepuklinę, a potem zastanowić się nad operacją usunięcia żylaków powrózka nasiennego (jeśli takowe są - konsultacja urologiczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać że kiedy byłem młodszy gdy miałem 10-15lat czasami zdarzało mi się że miałem wieczorem silny ból lewego jądra rozchodzący się na lewą stronę podbrzusza, (taki jak np gdy piłka uderzy cię w jądra) ból był jeszcze większy przy dotyku. Kiedy poleżałem 15-30min nagle ustępował. Zastanawiam się czy to mógł być wodniak jądra ale z tego co wiem to po 2 roku praktycznie sam się nie wchłania bez operacji. Po za tym od pół roku przepuklina ani razu się nie uwypukliła. Jeśli drugie jądro jest zdrowe to czy było w stanie wyprodukować ilość testosteronu wystarczającą do prawidłowego dojrzewania i rozwoju prącia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×