Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Antybiotykoterapia bez leków osłonowych


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ok 2miesiace temu po raz ostatni bylam u lekarza , a ze choruje dosc czesto , czeto tez bywalam u lekarza , jestem aktualnie w anglii , tutaj zawsze przepisuja mi antybiotyk... o wlasnie tego dotyczy moje pytanie ... otoz za kazdym razem kiedy dostawalam antybiotyk , dostawalam go bez zadnych lekow ochronnych ... namawialam lekarza zeby mi jednak takie lekarstwo przepisal , lecz odmowil , powiedzial ze nic mi nie bedzie , byl to antybiotyk : podajze PENICCYLIN jezeli dobrze pamietam ... i teraz wlasnie bole sie ze moge dostac grzybice, prosze mi powiedziec jakie sa objawy grzybicy oraz czy mozliwe jest teraz zebym dostala wlasnie grzybice ? dziekuje , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często kobiety w czasie stosowania antybiotyków dostają grzybicy pochwy. Przejawia się to silnym świądem, pieczeniem pochwy oraz często białawymi upławami. Standardowo w czasie stosowania antybiotyków nie stosuje się leków osłonowo typu przeciwgrzybiczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie brania antybiotyków, szczególnie jeśli bierze się je często a do tego ma się słaby żołądek, powinno się przyjmować osłonowo coś. Mi kiedyś lekarka poleciła enterol w formie do picia (saszetki z proszkiem do rozpuszczenia), kupowałam go w taniej aptece za grosze w łódzkiej manufakturze i farmaceutka też mówiła że jest to dobry lek. Generalnie się sprawdził, nadaje się też dla dzieci jak biorą leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×