Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięte torbiele w ciąży


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, jestem w 7 tc i tydzien temu pękła mi torbiel, o której nie miałam pojęcia.Przy kolejnym badaniu okazało sie ze są jeszcze dwa torbiele czterocentymetrowe, miałam silne bóle brzucha i doszło do zabiegu.Torbiele zostały usuniete.Czy jest to mozliwe ze torbiele nie zostały wczesniej zdiagnozowane przez przeoczenie lekarza?dodam ze usg miałam robione miesiąc wczesniej gdyz ciąża była planowana.I czy ta operacja nie bedzie miała wpływu na rozwój maleństwa?Jak długo teraz powinnam byc na zwolnieniu lekarskim?Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to mozliwe ze torbiele nie zostały wczesniej zdiagnozowane przez przeoczenie lekarza? - taka torbiel może bardzo szybko rosnąć nawet w przeciągu kilku, kilkunastu dni, dlatego poprzednie badanie mogło być prawidłowe I czy ta operacja nie będzie miała wpływu na rozwój maleństwa? - niestety każda operacja w znieczuleniu, zwłaszcza w I trymetrze ciąży może mieć wpływ na rozwijający się płód Jak długo teraz powinnam byc na zwolnieniu lekarskim? - trudno określić, o tym musi zadecydować prowadzący ginekolog, może być taka sytuacja, że nawet i całą ciąże, wszystko zależy od tego jak będzie przebiegała rekonwalescencja po zabiegu i jak będzie rozwijała się ciąża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry ponownie, bardzo bym prosiła o wytłumaczenie rozpoznania histopatologicznego-cystis hemorrhagica corpis lutei.Mam jeszcze jedno pytanie, albowiem po tej operacji, przy kolejnym badaniu usg, lekarz stwierdził,że jest w macicy włókniak.Bardzo prosze mi wytłumaczyc co to jest i czy jest to grozne.Dzidzius jak na razie zdrowo rosnie ale boje sie kolejnej diagnozy.Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×