Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Appendicitis follicularis i massae fibrinoso-purulentae


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłam do szpitala z rozpoznaniem zapalenia wyrostka. Podczas badań okazało się, że mam ostre zapalenie przydatków. Byłam jeden dzień na ginekologi, ale potem zabrano mnie na blok operacyjny na chirurgię. Usunięto wyrostek. Podczas operacji pobrano wycinki do badań, gdyż okazało się, że w jajniku są torbiele. Po wypisie ze szpitala (chirurgia) nie skonsultowano mnie już z ginekologiem. Otrzymałam wynik badania patomorfologicznego, ale bez żadnej lekarskiej konsultacji. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku badań oraz o odpowiedź czy powinnam teraz sama zgłosić się do ginekologa na badanie kontrolne czy jest już wyleczone to zapalenie przydatków. Wyniki badań: 1. wyrostek - appendicitis follicularis 2. materiał z jajnika - massae fibrinoso-purulentae (dwa wycinki w całości zajęte przez naciek ropny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania histopatologicznego po polsku brzmi: 1. wyrostek - grudkowe zapalenie wyrostka robaczkowego 2. materiał z jajnika - masy włóknisto-ropowicze Trudno po tym rozpoznania stwierdzić czy proces zapalny pierwotnie znajdował się w wyrostku robaczkowym czy w jajniku. Obie wersje miejsca powstania stanu zapalnego mogą być słuszne. W każdym bądź razie dobrze, że doszło do operacji i ogniska zakażenia wewnątrz jamy brzusznej zostały usunięte. Oczywiście warto wybrać się jeszcze do ginekologa na badania kontrolne. Myślę jednak, że stan zapalny w prawych przydatkach został opanowany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×