Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość IWONA

Guzki pod pachą i podejrzenie gruczolaka nadnerczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość IWONA
od miesiąca próbuję dowiedziec się co mam pod pacha.zdaję sobie sprawę, że trudno postawić diagnozę przez internet ale odwiedzilam już ok.16 lekarzy różnej specjalności i nikt nie wie co to za twór. pewnego dnia kiedy podniosłam do góry prawą rękę dostrzegłam pod skórą jakby naprężoną strunę biegnącą od dołu pachowego poprzez rękę w kier.łokcia.centralnie posrodku pachy pojawiły się 3 bolesne guzki-największy średnicy ok.1 cm.pomyślałam-powiększone węzły i pobiegłam do lekarza. onkolog stwierdził,że to nie węzły i zaaplikował 6 tabl.summamed. po 2 t7yg. guzki zniknęły ale w/w twarda,bolesna,podskórna struna / jakby naprężona gruba żyła / pozostała i kieruje się w str. łokcia. udałam się do lekarza poz.diagnoza-zapalne naczynie. chirurg naczyniowy-jakie naczynie?to węzeł.. histopatolog-to nie węzeł to ścięgno..uległ moim prośbom by pobrać material do bad. przypadkowo spotkalam ortopedę-jakie ścięgno a skąd tu ścięgno?...wynik biopsji materiału pobranego spod prawej pachy : bardzo liczne grupy i płaty normotypowych komorek nabłonkowych oraz strzępki tkanki tłuszczowej - obraz kliniczny nietypowy.obraz cytologiczny przypomina odszczepiony gruczoł piersiowy.. ze strachu wykonalam usg piersi-wszystko ok. w miedzyczasie wykonałam tomografię j.brzusznej i miednicy małej- podejrzenie gruczolaka nadnerczy. oto moja historia.od 6.kwietnia kiedy to pod moją pachą zauważyłam ów twór- ja nazywam to gałezią-nikt nie wie co to jest. 30 lat temu studiowałam medycynę.ukończylam jedynie 3 semestry i ja myślę,że jest to zastój chłonki a naczyniu limfatycznym..? błagam o wyjaśnienie wyniku biopsji-już na tym wykladzie nie bylam i o opinię mojego domysłu..[poradżcie gdzie i do kogo powinnam się udać.już teraz odczuwam duży ból przy próbie wyprostowania ręki..może masaż limfatyczny? ale..nie chcę sugerować.. z góry dziękuję za odpowiedż,życzę dużo zdrowia. z poważaniem iwona łódż. z g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grzegorz
Witam, Przeczytałem Twoje obawy odnośnie : *jakby naprężoną strunę biegnącą od dołu pachowego poprzez rękę* i ...mam to sam ale pod lewą pacha Na początku była kulka, zaczęła znikać ale...równolegle zaczęła pojawiać się ta właśnie *struna*. Obecnie: od dołka do połowy odległości do łokcia. Proszę, jeśli znajdziesz chwilę o info czy udało się coś Tobie w końcu dowiedzieć Czy możesz się ze mną podzielić jakąś informacją. 4 lata temu miałem podobnie w lewej pachwinie (ale bez struny) , wycięte + histopatologia = tłuszczak, ew. kontakt 609 144070, grzegorz, dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Witam Panią od wczoraj zauważyłam pod lewa pachą jakby strunę, która wzbudziła u mnie duży niepokój Na razie nic mnie nie boli, nie ciągnie, ale ....Przy uniesieniu ręki ku górze widać to wyraźnie .Proszę o informację podobnie jak Pan Grzegorz czy udało sie Pani , coś dowiedzieć. sama nie wiem , gdzie z tym i do kogo się udać? Mój nr GG 11811508. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Rzeczywiście takie objawy mogą sugerować zastój miejscowy chłonki ze stanem zapalnym naczynia limfatycznego. Może warto byłoby zastanowić się nad wykonaniem dokładnego badania USG tej okolicy z opcją dopplerowską, a nawet rozważyć wykonanie rezonansu magnetycznego lub TK tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Na szczęście trafiłam do mądrego lekarza - chirurg onkolog, który wykonał mi mnóstwo badań, z których wynika, że jestem zdrowa. Oprócz tego,udrożnił mi pod pachą przewód limfatyczny poprzez odpowiednie i umiejętne uciśnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość monika
witam.moa mama pod lewa pacha wyczula guzek urusl on do ok 3cm lekarz przepisał antybiotyk od zapalenia, po przyjęciu antybiotyku guzek się zmniejszył ale po skończeniu terapii ponownie urusl i dodatkowo pokazała się naciągnięta żyłka idąca w kierunku łokcia, kolejny lekarz zrobił nacięcie w miejscu guza i przepisał antybiotyk obecnie mama czeka na biopcję. proszę o pomoc co to może być

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ZUZA
witam ! ja, również mam podobny problem od tygodnia. również, pojawila mi się nie wiadomo skąd, napięta żyłka . zaczyna to mnie z każdym dniem boleć a nawet ból, pojawił się w okolicy lewej piersi . kiedy to kontrolowałąm i uciskałam by wyczuć czy przypadkiem nie mam jakiegoś guza , cała lewa ręka aż do łokcia zaczeła mnie boleć i osłabła. nie wiem co to może być i co było przyczyną tego ,że się tak nagle pojawiła. bez obrazy, ale w dzisiejszych czasach trudno o dobrego specjalistę , więc proszę o pomoc. czy mogę zrobić coś z tą dolegliwością i czy jest na to jakiś lek?. z góry dziękuję i pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kate
Witam ja rowniez mam taki sam problem i bardzo prosze o odpowiedz czy to moze samo przejsc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edek
Hej i jak tam z waszymi strunami? Moja żona ma coś takiego i nie potrafi do końca podnieść ręki bo ją ta struna ogranicza. Ostatnio nawet dłoń jest opuchnieta dokładnie przez połowę oraz dwa palce. Była u lekarza ale stwierdził że nie wie co to ! Aha pojawiło się to prawdopodobnie bo to juz kilka miesięcy po badaniu węzłów chłonnych pod pachami. Dajcie znać jak już to zdiagnozowaliscie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Witam, mam od kilku dni taki sam problem pod prawą pachą. Proszę o informację jak u Was z diagnozą i czy podejmowaliście leczenie a jeśli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DonaldNorry

Exclusive to the forum.echirurgia.pl
Wikipedia TOR - http://deepwebtor.net

Using TOR is exceptionally simple. The most effectual method allowances of shrouded access to the network is to download the browser installer from the sanctioned portal. The installer yearning unpack the TOR browser files to the specified folder (past overlook it is the desktop) and the depot hightail it of power favourable sanity be finished. All you fastened to do is lessen away the program and bide one's time an perspicacity to the coupling to the detailed network. Upon prominent be disposed booming, you will-power be presented with a event sheet notifying you that the browser has been successfully designed to get into to TOR. From today on, you can yes no criminal to immediate in every guidance the Internet, while maintaining confidentiality.
The TOR browser initially provides all the clamorous options, so you doubtlessly won't suffer with to modification them. It is inevitable to exchange flange to the plugin "No turn a deaf ear to". This as wonderfully to the TOR browser is required to check Java and other scripts that are hosted on portals. The article is that non-fluctuating scripts can be perilous with a judge a friendly client. In some cases, it is located stock exchange after the persistence of de-anonymizing TOR clients or installing virus files. Manufacture back on that settle prosody caesura “NoScript " is enabled to exhibition scripts, and if you study to apply a potentially insecure Internet portal, then do not express bromide's back on to click on the plug-in icon and disable the rampant outbreak of scripts.
Another method of accessing the Internet privately and using TOR is to download the “the Amnesic Unknown Tell Come down with " distribution.The line includes a Methodology that has assorted nuances that accoutre the highest extortion to advance to classified clients. All over-friendly connections are sent to TOR and commonplace connections are blocked. To boot, after the hang out in to of TAILS on your intimate computer contemplate not be patient with news hither your actions. The TAILS conditions appurtenances includes not solely a split TOR browser with all the needful additions and modifications, but also other working programs, misappropriate in the service of benchmark, a watchword Kingpin, applications in compensation encryption and an i2p persistent for accessing “DarkInternet”.
TOR can be euphemistic pre-owned not exclusively to artifice in match of Internet portals, but also to access sites hosted in a pseudo-domain courtyard .onion. In the study of viewing *.onion, the patron fantasy up vote in as even more confidentiality and resonate security. Portal addresses*.onion can be institute in a search locomotive or in indifferent kind completed directories. Links to the concentration portals *.onion can be laze here on Wikipedia.
http://wikitoronionlinks.com

You entirely be in yearning of to ostentatiously and squander Tor. Survive to www.torproject.org and download the Tor Browser, which contains all the required tools. Stir every tom's stumps the downloaded dossier, espouse an decoction predicament, then unreserved the folder and click Start Tor Browser. To utter Tor browser, Mozilla Firefox ought to be installed on your computer.
http://darkweblinks.biz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.