Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Codzienne nudności, kaszel i wymioty


Gość asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru lat meczy mnie dosc nietypowa dolegliwość jaką sa codzienne nudności,bardzo ostry kaszel z potęznym odruchem wymiotnym i tak do konca nikt tego nie potrafi dobrze zdjagnozować ani wyleczyć! Najpier lekarz stwierdził ze to może zapalenie żoładka leki jakie mi przepisał to: pinamox,klacid i omeprazol, po tych lekach dalej objawy były nic sie nie zmieniło, potem dalsza próba że może to być reflux a więc leki lanzul, metoclopramidum polpharma i leki uspakajające bellergot, po zakonczeniu leków zadnej poprawy, nastepnie miałam wykonana gastroskopie która o dziwo wykazała ze nie ma zadnych zmian i ze nie ma bakterii Helicobacter pylori , usg tez ok, badanie krwi ok,pani doktor tez osłuchiwała mnie paro krotnie w zwiazku z tym okropnym kaszelm i wszystko wporzadku.A ja codziennie mam nudnosci i ten okropny kaszel z odruchem wymiotnym zwłaszcza nasilonym z rana ale sporadycznie tez wystepuje w ciagu dnia, mam tez nadmiar sliny ze musze czesto wypluwac i zdarza sie lekkie zawroty jakbym była pijana.Co robic panie doktorze to mi pogorsza standar zycia. Mam 25 lat a moje zycie jest bezstresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kaszel związany jest ze stanem astmatycznym co wywołuje w przypadku napadu kaszlu także odruchy wymiotne. Proszę jeszcze w tej sprawie może skonsultować się z pulmonologiem. Może problem właśnie nie tkwi w żołądku (skoro gastroskopia była prawidłowa), lecz właśnie w układzie oddechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobne objawy mam kaszel bardzo silny nudności przeważnie z rana i odruchy wymiotne które prowadzą czasami nawet do wymiotów w reszcie dnia kaszel pojawia się sporadycznie.Raz pojawiła się zgaga ale myślę ze refluks odpada ponieważ nie czuje żadnych z jego objawów nie mam pieczenia i tego uczucia które wskazywało by na refluks.Nie wiem czy jest to spowodowane na tle psychicznym czy fizycznym ponieważ wszystko zaczeło się gdy miałem złe stany emocjonalne,chyba także miałem lekka depresję ponieważ straciłem apetyt i nic mi się nie chciało, jednak depresja zniknęła wszystko wróciło do normy a ja nadal mam ten kaszel i odruchy wymiotne.Bardzo przeszkadza mi to w życiu.Mam się przeprowadzać zagranice( UK ) lecz na myśl o tym zaczynam się bać że spodka mnie to także tam.Nie wiem co mam robić jeszcze nie byłem u lekarza.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Wojtek miałam takie same objawy jak ty wszyscy mysleli że to wina żołądka i przełyku ale gastroskopia temu zaprzeczała okazało się że te dolegliwości pochodzą z układu oddechowego mało kto na to wpadł !!!a mianowicie astmy oskrzelowej!! Radze udać sie do lekarza pulmonologa on przepisze leki !!Życze zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam podobny problem.Czeste ataki kaszlu prowadzace czasem do wymiotów sama woda, czeste stolce jakbym nie mógl do konca sie wypruznic,lub biegunka.Przy schylaniu sie czyje przy odechu jakies swisty jak siedzie normalnie nie na czegos takiego ceste bóle nadbrzusza plecow uczucie goraca juz sam niewiem co mi jest.syropki na kaszel nie pomagaja czasem caly dzien czuje sie ok a drugiego dnia od rana mam jakies ataki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie też mam taki problem kaszel mokry i wymioty już od dwuch lat się z tym męcze i miałem robione wszystkie badania u pulmnologii wykazało mi że mam astmę oskrzelową dostałem różne inchalatory tabletki i nawet byłem skierowany przez zus na rechabilitacje i do dnia dzisiejszego nic nie pomogło nie wiem co dalej mam z tym robić mam dosyć tej horoby nie wiem co mam robić prosze o pomoc mam dopiero30lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalena=filip irlandia

dziendobry,od 2 lat jestem z mezem w irlandi od 1,5roku wymiotuje codziennie po kilka razy dziennie ma kaszel bole plecow nie ma zadnych boli brzucha mial dopiero teraz graskoskopie niby wrzody i h.pyroli bo na to dostal tabletki ktore mosi brac 8 tygodni za tydzien graskoskopia nadal a nawet czesciej wymiotuje schodl bo odstawil slodycze kole i ostre tluste jedzenie w nocy strasznie swiszczy chrapie cos mi sie wydaje ze oni tu jakos dziwnie podchodza do wszystkiego kiedys dostal tu tabletki difeny na plecy teraz choc go bola to mu ich nie przepisza bo niby nie moga nie moze innego niz paracetamol leku brac na nowy rok nawet niemugl wypic ze mna drinka bo wymioty byly jeszcze wieksze mamy nerwy prosze jakiegos naszego polskiego lekarza o odpowiedz czy to tez moze byc astma oskrzelowa w jego rodzinie dziadek mial astme bardzo prosze o szypka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też codziennie, szczegolnie z rana pojawia sie taki silny kaszel z odruchami wymiotnymi które zawsze próbuje powstrzymać, często sie udaje, a jak nie to sa wymioty. Szczególnie nasila sie to przy pochylaniu oraz stalem sie jakis bardzo wrazliwy na przerozne zapachy, wiekszosc zapachow sprawia ze cos mnie zatyka i az ciezko wziac oddech. Od dawna podejrzewalem astme oskrzelowa, podczas pewnej operacji przestalem oddychac i musieli mnie tam ratowac, podlaczac pod jakies urzadzenia, po wybudzeniu sie z narkozy powiedzieli ze podejrzewaja astme i zaproponowali pojscie do lekarza. poszedlem najpierw do alergologa, zrobili mi spirometrie i rozne testy na alergie. okazalo sie ze jestem uczulony na pierze i wyeliminowalem poduszkę z pierzem, przynajmniej w nocy juz sie nie dusilem... no ale poranne dolegliwosci pozostaly. Alergolog stwierdzil tez astme oskrzelowa, ale poszedlem jeszcze do pulmunologa. tam spirometria wyszla ok, jednak ze wzgledu na moje objawy przepisali mi wziewne kortykosteroidy, jeden biore codziennie rano i wieczorem a drugi mam tylko w razie mocniejszego ataku astmy, nie korzystalem z tego drugiego jeszcze, poniewaz pierwszy lek troche mnie uspokoil. jest znacznie lepiej, ale te poranne napady i tak pozostaly, czasami zdarza sie tez w ciagu dnia i wieczorem. sam juz nie wiem co to moze byc. Co do zgagi to mam niemal codziennie :/ prawie juz na wszystko reaguje zgaga i to tak okropną że aż mam wrażenie ze tez oddychac ciezko, tak strasznie pali, biore ranigast max, po pewnym czasie zgaga ustepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy ostry kaszel zgaga i uczucie wymiotow bul w piersi po lewej stronie w jednym miejscu i takie dziwne uczucie jak by mi cos w srodku siedzialo no dziwne bylem u pulmunologa tona zastrzykow wziewow antybiotykow kaszel nasila sie schylajac i po polorzeniu sie na prawy bok nikt nie wie co mi jest mam 30 lat i chorobe od roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwica . To wszystko ma podlozd psychogenne. Podswiadomy lek przed opuszczenie strefy komfortu (np domu) powoduje kaszel na na tle nerwowym, niestrawnosc, zgaga, biegunki, czeste wyproznianie. Organizm boi sie opuscic strefe komfortu. Ja to wszystko sama przezywam. Zawsze jak mam wyjsc z domu.. psychoterapia pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×