Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma duktale invasivum


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja mama niedawno miała robioną biopsję z której otrzymała następujący wynik: carcinoma duktale invasivum G1 NG2 IM3/10 HPF ER +++ PR +++ wiemy że jest to nowotwór złośliwy ma wymiary 1,6cm bardzo bym prosiła o troszkę więcej informacji na podstawie podanego wyniku. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik oznacza raka przewodowego inwazyjnego o zaawansowaniu 1 stopnia histopatologicznym (w skali 3 stopniowej) z aktywnymi receptorami estrogenowymi i progesteronowymi (większe możliwości terapeutyczne). Taki wynik jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Co do zakresu operacji najlepiej, żeby zadecydował onkolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz, mama czeka na USG jamy brzucha w celu wykrycia ewentualnych przerzutow (modlimy sie zeby ich nie bylo), nastepnie z wynikiem ma zglosic sie do onkologa 4 maja...Bardzo to wszyscy przezywamy nie wiemy co czeka nasza mame, ona biedna nie moze spac po nocach..mam nadzieje ze wszystko bedzie oki i ze jest szansa na wyleczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam USG wyszlo ok mam nadzieje ze jakby cos bylo nie tak to wyszlo by na USG. czy USG jest wystarczajace w mamy przypadku co do stwierzdenia przerzutow?? czy moze powinna jeszcze zrobic jakies badania...???Prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Droga Aniu, mam raczka, acz kolwiek nie inwazyjnego. Miałam operację oszczędnościową i jak do tej pory jest ok. Nie załamuję się i wierzę,że będzie dobrze.Stosuję dietkę,przyjmuję suplementy i WIERZĘ. Pozdrawiam Was cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsza jest wiara i sila ducha...Mama wlasnie dala znac ze juz jest po wizycie w Gliwicach dzis miala tam przeswietlenie pluc...i miala zapasc decyzja co do zabiegu..bede dzwonic do niej wieczorkiem. Jestem w Anglii i wszystko tak przezywam na odleglosc.A czy moglaby Pani napisac jaka diete Pani stosuje i jakie suplementy przyjmuje?z gory dziekuje pozadrawiam goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...mama już po wizycie w klinice w Gliwicach. Usg nie wykazało żadnych przerzutów lekarz miał tylko niepewność co do wielkości guza. 3 tyg temu z biopsji stwierdzono że jest to 1,6 cm na mamografii w styczniu podobny rozmiar wykazano natomiast teraz lekarz mówi że trzeba jeszcze raz zrobić mamografie bo jemu sie wydaje to większe - 3cm..ehhh i znów czekanie.. czy mozliwe zeby była taka rozbieżność 1,6 a 3 to jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi mama ma zabieg wyznaczony na 1 lipca ma byc to zabieg oszczedzajacy a potem radioterapia i mozliwa chemia lub hormonoterapia...wielkosc guza to 1,6cm podobno a nie 3cm jak bylo przypuszczenie. Moze sie jednak okazac ze po otworzeniu piersi stan jest gorszy jak przewidywano i obudzi sie bez niej...wiec takie ryzyko w sumie...ehhh i to wszystko tyle trwa czekamy juz prawie 2 miesiace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,nie załamuj sie i podtrzymaj mamcię na duchu. Wszystko będzie dobrze.Sama to przeszłam,więc uważam że mogę tak napisać.Jeżeli guzek ma ok.2 cm,to napewno będzie miała tylko lumpektomię. Mi usunęli w sumie 4 cm piersi.Pozdrawiam i trzymam kciuki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama już po zabiegu, miala czesciowo usuniety guz...wraca pomału do sił i musi ćwiczyć rękę...Jednak w górnej czesi reki nie ma narazie czucia mam nadzieje ze to z czasem ustapi...Pani Krysiuu czy miala Pani podobne dolegliwosci? pozdrawiam goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna

Do dnia dzisiejszego mam jeszcze czasami problemy z ręką,także proszę nie zrażać się tym co jest na dzień dzisiejszy.Z czasem to ustąpi,gdzieś około 1-2 m-cy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekujemy napewno sie nie zrazimy...czekamy teraz na wynik histopatologiczny bedzie on pod koniec lipca..napewno bedzie radioterapia , co do chemii i hormono okaże sie dalej ...mama jest dzielna jak narazie wszystko ok przeżyła jeden krok , czekamy na nastepny dziekuje za kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Pani Aniu proszę pamiętać,że osoby w takim stanie powinny przestrzegać diety.Nie należy jeść smażonego tylko gotowane mięsko,dużo warzyw i soków naturalnych,niesłodzonycha zwłasazcza winogronowy,gruszkowy oraz warzywny-pomidorowy.Przyjmować suplementy i nie słodzić cukrem Trzymam kciuki za mamę,proszę napisać jaki będzie wynik.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację...wyniku jeszcze nie ma jedynie to ściągnęli mamie szwy i dren...nie wygląda to wszystko zaladnie ale nie to jest najważniejsze....Niepokoi nas fakt ze mama w ręce coś wyczuwa (jakieś zgrubienie w przedramieni od spodu) i to ją boli...stara się ćwiczyć rękę ale nie idzie jej to łatwo choć dzielna jest w tym wszystkim...wogóle szwy wyciągał jej jakiś rzeźnik i troszkę zostało nici ale ponoć one mają same wyjść zobaczymy...28 ma wizyte u onkologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez tak przypuszczamy ze mógl sié zrobiç krwiak...w piatek idzie mama do chirurga u nas w miecie bo chce wiedziec juz teraz co to moze byc a czekac do 28 to jednak jest troche czasu...a tak poza tym to juz fruwa po miescie , nie usiedzi w miejscu ale moze to lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mama juz dostaa wynik lekarz powiedzia l ze jest zaskoczony ze tak dobrze to wyszlo wszystko....ogolnie usunieto 23 wezly chlonne wiec sporo*/ 19 sierpnia - brachyterapia noi terapia hormonalna tamoksyfenem...Czy ktos ma jakies doswiadczenia po stosowaniu tego leku albo wie cos na ten temat?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×