Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plastyka połączenia miedniczkowo-moczowodowego metodą Hynes-Anderson


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Dzień dobry.Wdn.19.02.miałam wykonany zabieg operacyjny/ plastykę połączenia miedniczkowo-moczowodowego po stronie prawej metodą HYNES-Anderson/ wystąpiły powikłania nieszczelnością zespolenia ,w kolejnych dobach nastąpił wyciek z drenu okołonerkowego surowiczo-moczowej treści do1000 ml.W dn.8.03 przy użyciu ureterorenoskopu do nerki prawej założono sondę moczowodową prostą.Przeszłam zakażenie rany,przetaczanie krwi,następnie w dn.16.03 .do nerki prawej założono sondęD-J którą mam mieć usuniętą 14.05.w szpitalu .Miesiąc czasu spędziłam w szpitalu,teraz po trzech tyg. odczuwam bóle nerki,których wcześniej nie miałam co bardzo mnie niepokoi oraz rana pooperacyjna dziwnie się goi .Wybrzuszenie się zrobiło nad cięciem duże ,niewiem czy tak goją się duże rany 16 cm.?,bolą mnie mięśnie w okolicy blizny.Czy powinnam stosować jakieś maści nie chciałabym żeby pozostała mi brzydka bliznaJak długo organizm się regeneruje,kiedy można wrócić do dawnego trybu życia.? Będę wdzięczna za szybką odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na pewno trzeba z tym problemem udać się na kontrolę urologiczną. Takie objawy mogą sugerować niedrożność sondy co może powodować zastój moczu w nerce. Ranę też musi bezpośrednio zobaczyć urolog i zadecydować jak dalej należy z nią postępować, gdyż być może w ranie występuje stan zapalny. Regeneracja organizmu i wygojenie rany w takim przypadku może niestety trwać miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marzena 02.07.2010

witam w maju również przeszłam taką samą operacje rana również się nie goiła jak trzeba ale po przemywaniu płynem riwanol i smarowaniu rany maścią z antybiotykiem dostępną bez recepty rana się zagoiła teraz czekam na usunięcie cewnika dj mam nadzieje że wszystko będzie w porządku.pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość operowany

Witam, Ja przeszedłem tą operację 7 lipca b.r. Miałem dren do 13 lipca, przetoka po drenie jest niezagojona i pod opatrunkiem. Mocno dają mi się w kość bóle przeciętych mięśni po stronie operowanej i ból podczas oddawania moczu z powodu obecności tego cewnika D-J. Szew wygląda *ładnie*, gorączka dała się zbić jednym Augmentinem w dawce 2x1200 dożylnie. Mnie martwi to kłucie podczas mikcji i to wyciąganie drenu D-J. Gdy spytałem jednego pacjenta w podobnym wieku (50 lat) odrzekł *niech pan lepiej nie pyta*. Drugi odrzekł: *niech pan zapomni co to jest godność ludzka*. Zatem jestem w stresie. Niestety. A ból do zwalczenia jedynie Tramalem, szczęśliwie w małych dawkach (3-4x 50 mg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2006 przeszlam tę samą operacje i wszystkie możliwe powikłania(leczenie 9mc)bóle mięśniowe nadal odczuwam a co jakiś czas pojawiają się zastoje w nerce i trzeba szynowac D-J poza tym jak robie kontrolne USG wymiary nerki ulegają zmniejszaniu a moczowód zwężaniu liczę się z kolejnym zabiegiem operacyjnym tym razem nawet z usunięciem nerki ale na razie liczę kolejne lata od zabiegu a blizna cóż aby wyrównac zrost lekarze polecają Contratubex i zabiegi laserowe ale to tylko kosmetyka i ważniejszy kolejny rok z nerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×