Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypróżnianie po wycięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Alek

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę pytanie, gdyż nie otrzymałem odpowiedzi: 3 tygodnie temu miałem usunięty pęcherzyk żółciowy. uprzednio długo przyjmowałem antybiotyki (z przerwami, było to prawie 4 miesiące) - w czerwcu miałem ostre zapalenie trzustki, z ropniem, który usunięto. trzustka przestała produkować insulinę, natomiast do operacji pęcherzyka nie było problemów z trawieniem. po operacji trzustki schudłem 15kg, potem udało mi się przytyć utrzymując ścisła dietę trzustkową aż 7kg. niestety po operacji pecherzyka schudlem o 6kg. obecnie juz od 1,5 tygodnia nie przyjmuje antybiotykow, mam caly czas stan podgoraczkowy. od kiedy zaczalem jesc po operacji pecherzyka, po kazdym posilku musze kilka razy chodzic do toalety. czasami jest rozwolnienie, ale generalnie nie, tyle ze wyglada na to ze jedzenie jest nieprzetrawione. nadmienie ze podczas calego okresu antybiotykoterapii bralem lakcid albo trilac. moje pytania: 1) co mozna zrobic z tym czestym wyproznianiem, probowalem brac leki ziolowe przeciw biegunce ale to dziala krotkofalowo. jest to uciazliwe, no i nie moge przytyc, wiec oznacza to ze organizm nie przyjmuje pokarmow 2) czy ten stan podgoraczkowy (caly dzien 36,7-37, a poznym wieczorem do 37,5) jest normalny? czy moze byc spowodowany bardzo duza rana pooperacyjna ? (rana na 28 cm) z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Stan podgorączkowy może się jeszcze utrzymywać. Jeśli temperatura będzie się podwyższać to najlepiej udać się do lekarza. Jeśli chodzi o biegunkę to nie wiem czy badano poziom enzymów trzustkowych i czy przyjmujesz jakieś ich substytuty. Jeśli nie, może warto było by spróbować. Ostatecznie trzeba będzie wykonać kolonoskopię bo być może przyczyna biegunki tkwi właśnie w jelitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×