Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jakby zerwanie mięśni brzucha, początki przepukliny?


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Z góry chciałbym podziękować za wszelkie rady dotyczące mojego przypadku. Na początku chciałbym przybliżyć jak do niego doszło oraz chciałbym przeprosić za mój niefachowy język, którego będę używał. Mam 26 lat. Zeszłego lata pracowałem dość ciężko fizycznie, czasami po 12 godzin dziennie. Podczas pracy poczułem jakbym &#8222*zerwał mięśnie brzucha&#8221*, które znajdują się na dole czyli trochę wyżej penisa. Poczułem mrowienie i ciepło na całym pasie podbrzusza szczególnie po prawej stronie. Ból nie przestawał więc poszedłem do lekarza(chirurga) ponieważ podejrzewałem przepuklinę. Lekaż jednak jej nie stwierdził twierdząc, że to naciągnięte mięśnie. Przez trzy tygodnie czułem mrowienie i kłucie w okolicy podbrzusza oraz ból prawego jądra. Ból z dnia na dzień stawał się mniejszy więc zacząłem wracać powoli do życia. Zacząłem biegać ćwiczyć mięśnie brzucha i wszystko było dobrze. Miesiąc temu poszedłem pomóc mojemu sąsiadowi przy noszeniu drzewa. Pracowałem jakieś cztery godzin nosząc ciężkie drewno. Po pewnym czasie kiedy wróciłem do domu poczułem ból po prawej stronie brzucha, ból był bardzo intensywny, czułem mrowienie i ból prawego jądra a jakby tego było mało to czasami lekkie ukłucia w okolicach pępka. Ból przez pierwsze dwa tygodnie uniemożliwiał mi normalne poruszanie się. Znowu udałem się do lekarza najpierw do rodzinnego, który stwierdził, że to może być początek przepukliny i kazał zgłosić się gdyby ten ból nie ustawał oraz do chirurga, który stwierdził, że nie stwierdza przepukliny. Nie bardzo wiem co teraz robić bo ból nie ustępuje, wprawdzie jest mniejszy lecz kiedy budzę się rano pobolewa mnie po prawej stronie w okolicy penisa oraz prawe jądro. Czy możliwe jest, żeby podczas &#8222*zerwania&#8221* mięśnia występowałyby takie objawy, czy to raczej początki przepukliny? Co doktor zaleca? Miałem robione badania moczu i krwi ale wszystko w porządku. Jeżeli chodzi o jakieś uwypuklenia to raczej nie mam takowych chociaż jak mnie bardzo bolało to wydawało mi się, że po prawej stronie mam troszkę &#8222*miększy brzuch&#8221*(po prawej stronie pomiędzy pępkiem a penisem i trochę w prawo). Byłbym bardzo wdzięczny gdyby doktor, który ma tak wielki doświadczenie, powiedział co o tym sądzi. Po przeczytaniu wielu wypowiedzi ludzi z forum wiem, że nie tylko ja mam taki problem, dlatego też zwracam się do ludzi, którzy też przez to przechodzili aby powiedzieli jak rozwiązali ten problem. Wszystkim za opinię i rady bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Bardzo trudno odpowiedzieć na zadane pytanie posługując się tylko tym opisem. Wszystko wskazuje, że jednak może to być przepuklina. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wykonanie usg jamy brzusznej i moszny. Można również skonsultować się z urologiem, ponieważ ból dotyczy również okolicy jąder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zerwanie mięśni brzucha, początki przepukliny? Wiesz mam podobny problem od kilku lat i niestety do tej pory nikt nie byl mi w stanie pomoc :( Kilka lat temu mialem dosc ciezka prace i tam podczas noszenia ciezkich skrzynek poczulem jakby przeszyl mnie prad w okolicy brzycha (jedyna roznica ze z lewej strony) poczulem cieplo i mrowienie. Od tamtej pory jak tylko zaczne pracowac fizycznie zaczynam miec te same problemy co ty Ty.Wystarcza 4-5 dni pracy fizycznej nie musi to wcale byc ciezka praca i bul powraca czasem nawet jadra maja jakby siny kolor :( Zaden lekarz nie byl mi w stanie pomoc a uwierz ze kozystalem z kilku specjalistow.Ich diagnozy to standardowo ze to moze byc przepuklina ale do puki nie wyjdzie to nic nie moga zrobic bo nie wiedza w ktorym miejscu wyskoczy jak sie nerw przesunie itp.Bez tego nie zaloza siatki :( Byly tez teorie o zerwaniu miesnia i leczeniu sterydami.Wychodzi na to ze dopuki sie nie rozlece to nikt mi nie pomoze.Dosc depresyjna wizja ale coz nic z tym nie moge zrobic.Jedyne pocieszenie to to ze nie pracuje fizycznie i moge normalnie zyc :) Nie wiem co bedzie gdy bede musial podjac prace fizyczna :( A wiadomo w zyciu roznie bywa.Nie stety o silowni nie mam nawet co marzyc a swego czasu uwielbialem to zajecie.Mam nadzieje ze bedziesz mial wiecej szczescia niz ja i ktos Ci w koncu pomoze.Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam podobny problem tylko po lewej stronie nad kroczem po dlugim chodzeniu lub staniu mam taki ból jakby coś napuchnięte lub napreżonej góli i boli jak uciskam w to miejsce byłem dzis u chirurga specjalisty od przepuklin zbadał mnie i dostałem odpowiedż że może być nadwyreżony miesień i żeby ćwiczyć brzuch i dobra rozgrzewke zrobić jeśli wciąż boli kolejna wizyta za pół roku. Dziwna sprawa nie daje mi spokoju ale cóż narazie zastosuje sie do rad specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą są poprostu zerwane mięśnie z powodu ciężkiej pracy fizycznej mam to samo też czuje jak by przechodził prąd w okolicy jąder i zastanawiam się czy dalej mogę tam pracować bo ból czasami jest nie do zniesienia i boje się że mogę przez to poważnie zachorować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na to nie ma lekarstwa. U mnie jest ból w okolicach żołądka. Kiedy cos dźwignę lub przy bardzo długich spacerach górskich wtedy kiedy mnie to łapie to mam 2 miesiące z głowy przy tym także żołądek przestaje pracować i mam do pol roku niestrawność!!! Musze się bardzo pilnować!!!! W przeciwnym wypadku będę miał to cale życie. Lekarze rozkładają ręce!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×