Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego przyczyną bezpłodności?


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam 22 lat i żylak po lewej stronie moszny. Po wytrysku odczuwam niezbyt silny, aczkolwiek dokuczliwy ból lewego jądra, wewnętrznej części lewego uda, pachwiny, czasem biodra, także przy większym wysiłku, przy dłuższym staniu w jednym miejscu, przy siedzeniu tak samo. Ten stan trwa od kilku lat byłem z tym problemem u lekarza stwierdził żylaki powrózka nasiennego i dostałem skierowanie na operacje około (3 lata temu)ale ze względu na wrodzoną głupotę i strach nie zdecydowałem się na operacje i tak sobie oto żyłem z tym problemem. Dopiero teraz doszło do mnie (mam nadzieję, że nie za późno), że jeden z moich najważniejszych organów jest chory i może byc bezpłodny. Zrobiłem odrazu badanie nasienia wyniki okazały się tragiczne !!!!!!OBJĘTOŚC 1 pH 7,4 CZAS UPŁYNNIENIA 10 ILOŚC PLEMNIKÓW * w preparacie pojedyncze plemniki o nieprawidłowym ruchu. Załamałem sie całkowicie bo takie wyniki oznaczają ze jestem bezpłodny przez własną głupote a nie wyobrażam sobie życia bez rodzinny :(((( Odrazu poleciałem zapiac się na operacje będe ją miał 2 grudnia. Lekarz powiedział żebym nie brał sobie tego do głowy ze jeszcze jest szansa ze się wyniki się polepsza ale trzeba jak najszybciej zrobic operacje a póżniej czekac. Ale powiem wam tak ta informacja poprostu mnie wykancza psychicznie chodze jak struty. Czy w moim przypadku jest jeszcze szansa ze po operacji nasienie się poprawi. Czy to juz jest wyrok ostateczny ???? ze będe bezpłodny prosze bardzo o pomoc Miałem robiony tez testosteron Wynik w surowicy 20,62 nmol/l. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*monstrum* tak powiedział lekarz, jak się go zapytałem czy są bardzo duże. Poprostu moja lewa strona moszyny jest prawie 1,5 cm bardzej obwisła od prawej i po tej stronie lewej widac takie grudkowate zgrubienia. Zylaki są zdecydowanie wieksze od jądra a to jądro po lewej stronie tak samo jest zdecydowanie mniejsze od tego po prawej. Tak to mniej więcej wygląda :( ogólnie nie za miła sprawa. Ale 3majcie kciuki bo jutro mam operacje . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, również miałem żylaki powrózka prawostronne. Moje były bardzo duże, 3 stopnia, czyli najgorszego, grubości małego palca u ręki. Moszna wyglądała jak reklamówka. Po operacji widocznie się zmniejszyły, ale są widoczne zgrubienia i wyczuwalne. Nie badałem się jeszcze na bezpłodność. Ale Lekarz mówił, że możliwa jest bezpłodność. Operacja polega na odcięciu światła żyły i podłączenie jej do innej. Poprawa ciśnienia w jądrach. Nacięcie na brzuchu to 5-7cm. Znieczulenie dordzenne- coś strasznego. W czasie pobytu w szpitalu *wypiłem* ogromne ilości kroplówki i dostawałem halucynogenne środki przeciwbólowe, które działały 3-4 godziny i ból powracał. Miałem powikłania mózgowo-oponowe po tym znieczuleniu, nie mogłem chodzić, miałem światłowstręt, schudłem 10kg. Te męczarnie trwały ponad tydzień czasu. Nie polecam nikomu zwlekać, bo niby nic poważnego, ale z czasem to jest naprawdę problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zylaki powrózka nasiennego 3mm i 5 mln plemników.Od roku staramy sie o dziecko z żona.Czy te żylaki są przyczyną małej ilości plemników?.Bo pół roku temu robiłem badanie nasienia i było 10 mln plemników.Czy musze sie operować i czy to podniesie ilość plemników?Proszę odpiszcie bo załamało mnie to. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem operacje na jadra i żylaki miałem dwa jadra w jednym woreczku i przepuklinę po tej operacji nie byłem u kontroli czy to ma wpływ na bezpłodność. operacje miałem jak maiłem ok 9-10 latek teraz mam 33 lata i nie byłem u kontroli.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×