Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypis ze szpitala po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie mianowicie zostalem wypisany zs szpitala po wycieciu wyrostka po 5 dniach w innej miejscowosci.Na nastepny dzien trafilem do szpitala w mojej miejscowosci z zapaleniem przewodow moczowych i ropieniem z rany pooperacyjnej i wiazalo to sie z pobytem szpitalnym 4 dniowym w mojej miejscowosci.czy mozliwe ze w tamtym szpitalu nie zauwazyli ze wystepuja komplikacje i mimo to mnie wypisali niby w stanie dobrym,bo u mnie w szpitalu uslyszalem ze mam sie tam najlepiej leczyc do konca gdzie nie dobrze mnie zoperowali. w tamtym szpitalu o niczym mnie nie informowali np.co dostaje za leki dlaczego dostaje leki no i obsluga tez ma wiele do zyczenia lacznie z podawaniem lekow o ktore musialem sam sie prosic [przeciwbolowe].a pytanie brzmi czy przez to ze nie mialem zrobionych badan po operacji mimo ze zglaszalem ze mam bole przy oddawaniu moczu i ze nie jest taki jak powinien byc czy to moglo wplynac na te komplokacje i czy mieli prawo mnie wypisac mimo ze do konca nie bylem zdrowy i kiedy moge wrocic do pracy po takich komplikacjach [rana wielkosci ok 10cm] operacje mialem 27.03.10 chcialbym jeszcze dodoac ze od kad zrosla mi sie rana mam bardzo bolesne bole po prawej stronie w srodku[klucie podczas chodzenia] Trudnosc w porannym wstaniu i chodzeniu momentalne nie kontrolowane bolesne klucia.Prosilbym o szybka odp na moje pytania poki jeszcze nie mam zakonczonego leczenia bo nie wiem czy to normalne objawy .DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pooperacyjne powikłania mogą wystąpić kilka dób po zabiegu. To naturalne i zawsze może się zdarzyć. Nie muszą takie powikłania być od razu rozpoznanie w czasie pobytu pooperacyjnego w szpitalu. Zdarza się tak niestety. Można takiego stanu od razu nie rozpoznać. W przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego często stan zapalny obejmuje powoli także i sąsiadujące struktury anatomiczne jak np. moczowód czy powloki brzuszne (zropienie rany pooperacyjnej). Decyzję zawsze w sprawie wypisu pacjenta podejmuje lekarz po analizie całokształtu klinicznego stanu pacjenta. Z reguły powrót do pracy po operacji wyrostka robaczkowego następuje po około miesiącu. Jednak jeśli są powikłania, rana źle się goi zwolnienie lekarskie może zostać przedłużone. Bez badania trudno mi odpowiedzieć co aktualnie się dzieje. Trzeba w tej sprawie udać się ponownie na kontrolę chirurgiczną. takie bóle mogą występować po takim zabiegu, ale powinny systematycznie zanikać. Może lekarz zadecyduje o kontrolnym USG celem oceny czy przypadkiem nie wytworzył się jakiś np. ropień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dziekuje za szybka i wystarczajaca odp dotyczaca mego problemu,wszystko jest tak jak pan opisal i bylem zrobic usg nic nie wykazalo a bole to od tego tak jak pan stwierdzil w 100proc tak jak pan powiedzial.Jeszcze raz dziekuje za fachowa odp a troszke boli no musi skoro ma sie wyleczyc .Pozdrowienia serdzecznie z bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×