Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krzywo zrośnięty obojczyk - możliwość skorygowania?


Gość martinex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam krzywo zrośnięty prawy obojczyk. miałem złamanie z przemieszczeniem. lekarz zalecił tylko gips tzw ósemkę bez nastawiania kości. teraz mi ten obojczyk przeszkadza, mam częste bóle. czy jest możliwość skorygowania tego operacyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiu.. *)

Tez niedawno zlamalem obojczyk. Zrósł się krzywo, ale nie czuje żadnego bólu. Mam jeszcze problemy z ruszanim ręką, ale mam nadzieje ze wszystko wróci do normy. Mam doswiadczenie, złamałem już czwarty raz. *) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złamany obojczyk miałam prawie 11 lat temu. Od tamtego czasu *napsuł* mi trochę samopoczucia, bo źle złożony dawał się we znaki. W lipcu będzie operowany, bo mam już dosyć życia w dyskomforcie, bólu itp. Jedyny minus, to blizna, no ale coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pomocy !!!

Złamalem obojczyk na poczatku wakacji bylo to proste zlamanie i zalozyli mi opatrunek osemkowy na 3 tygodnie po tym czasie obojczyk byl ok... ale nie do konca bo pod koniec wakacji zlamalem go 2 raz !!! Lekarze mowia ze w tym m samym miejscu... znowu dostalem opatrunek osemkowy na 3 tygodnie i po zdjeciu okazalo sie ze mam na zlamanym obojczyku taka kuleczke nie wiem jak to nazwac.... i tu mam pytanko czy to zniknie ?? czy to jest zle zrosnieta kosc ?? aaa i lekarz przy sciaganiu nawet mnie nie dotknol....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej córki lekarz dał opatrunek miękki jakby 8, i kazał kupić ortezę 8. Potem sam miałem ją założyć. Na pierwszej wizycie kontrolnej bez rentgena lekarz nawet Jej nie dotknął i kazał przyjść później. I tym sposobem stan mojej córki zależy przez 5 tygodni od tego, czy dobrze założyłem ortezę 8. To po jaką .... ja płacę składki na zdrowie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem (fachowo mowiac) zlamany obojczyk z przemieszczeniem z nagieciem katowym *) gralem w pilke przeszedlem cale boisko i mijalem ostatniego goscia nagle poczulem kopneicie mojej nogi czego upadlem na bark nie moglem wstac z boiska bol niesamowity */ po 2h nareszcie pogotowie przyjechalo i jakos usiadlem zalozyli temblak z bandazy i na szpital.. tam mi nastawiono mi obojczyk i zalozono opatrunek miekki 8-emke i tak w sumie przez 3tyg po tygodniu po wypadku pojechalem na wizyte kontrolna i mialem rtg robione i sie okazalo ze moje kosci bardziej przemiescily sie 1 i znow lekarz nastawial mi */ choc mowil ze jak sie ksoci nei zlapia do tygodnia to operacyjnie bd musieli to rozwiazac */ jednak jakims cudem zlapaly mi 2 kosci tylko ze..bardzi brzydko mi sie zrosl obojczyk */ kosc na kosci! na rtg ewidentnie to widac :) i wystaje mi kosc trudniej mi sie podno lewy obojczyk od prawego no ale nic dziwnego po takim brzydkim zrosnieciu ale mi w niczym nie przeszkadza nie odczuwam bolu (moze jak spadne na niego :P) choc musze przyznac balem sie ze po takim zrosneiciu byle jak upadne i znow zlamany obojczyk*] ale musze przyznac solidnie mi sie to zroslo bo juz nie raz zostalem niezle poturbowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zlamalem obojczyk ponad 11 lat temu.. nie daleko poprzedniego zlamania. zalozyli mi gips osemkowy na 3.5 tygodnia po zdjeciu okazalo sie ze kosc sie zsunela teraz ze skury wystaje spora kulka .. jest to nie przyjemne w widoku . do tego dochodzi mniejsza sila w lewej rece . gdy cos podnosze troche boli , czucie bolu na zmiane pogody .. no i teraz pekla kosc wokol zlamania,, po lecie operacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam poważny wypadek 15 lat temu ,złożono mi zle obojczyk ,jeden lekarz kazał mi poprawić to operacyjnie,inny/w przychodni/ to zignorował,cierpię teraz ogromnie na potworne bóle pleców i kręgosłupa,boli mnie łopatka po prawej stronie,gdzie mam złamany obojczyk,myślę,ze te dolegliwosci mogą pochodzić od zle złozonego obojczyka,zastanawiam się czy nie zoperować teraz tego obojczyka i jednoczesnie bardzo się boję,bo przeszłam potworne rzeczy przez lekarzy,a wypadek też był z winy lekarzy,uwikłali mnie strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem gdyz jutro jade na kontrole i straszne sie boje gdyz wyczulam jak przejade sobie palcem te . taka kuleczke.. czy to moze byc zle zrosnie..obawiam sie ze w najgorszym wypadku beda mi lamac ..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu bardziej to opisalam :mam problem gdyz jutro jade na kontrole i straszne sie boje gdyz wyczulam jak przejade sobie palcem . taka kuleczke.. czy to moze byc zle zrosniete ..obawiam sie ze w najgorszym wypadku beda mi lamac ..??? ogolem mam zlamany trzon obojczyka lewego .... na karcie informacyjnej mam napisane: zderzyla sie z druga osoba doznajac urazu obojczyka lewego bol oraz ruchomosc okolicy połowu trzonu obojczyka bez ubytkow neurologicznych ani naczyniowych na obwodzie .. mam zalozony opatrunek ósemkowy. Prosze o pomoc!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałabym ci po nastawieniu znaleźć gabinet gdzie skorzystasz z zabiegów pola magnetycznego. Po nich obojczyk powinien się dobrze zrosnąć i mocniej. Ja chodziłam na to do Physio Medica w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 6 tyg temu załamalam sobie obojczyk. Chodzę w ósemce. Jutro kolejna wizyta u ortopedy. Trochę się boje bo od kilku dni czuję ból calego barku. Najbardziej boli jak rano wstaje z łóżka. Muszę aż sięgnąć po tabletki przeciwbólowe. Potem jak się rozchodze jest lepiej. Boli ale nie aż tak mocno. Nie wiem czy to winna zlego spania, bo śpię na plecach. Boję się że to może oznaczać krzywy zrost albo jego brak. Powiem, że wcześniej obojczyk mnie nie bolal. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×