Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na prawej nodze pod kolanem


Gość RaDZiO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pana:) mam problem mam guzek na prwej nodze pod kolanem pod skora (nawet mozna powiedzec ze w skorze)mały ok 0.5 cm jest bardzo twardy miejsce guzka jest zaczerwienione;/ mam go juz 1 rok i nie znika co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym umiejscowieniu może być wiele różnych guzków. Może to być: tłuszczak, kaszak, ganglion, torbiel Bakera. Najlepiej skonsultować się z chirurgiem. Może trzeba najpierw zrobić USG, albo jeśli jest taka możliwość wyciąć zmianę, poddac badaniu histopatologicznemu. Wtedy na 100% będzie wiadomo co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 2 miesięcy mam guzy pod kolanem lecz tylko na lewej nodze mnie on boli jak gram w piłkę a że jestem lewonożny to może być wytłumaczeniem boleści lewego guza. Słyszałem ze może to być spowodowane dużym obciążeniem nóg ponieważ ja dużo gram ,uprawiam rożne sporty. W internecie pisze ze trzeba przestać grac na jakieś 2-3 miesiące lub mieć operacje :/ . Słyszałem tez ze te guzy są związane z szybkim rośnięciem oraz dojrzewaniem. Fakt urosłem w 2 miesiące jakieś 7-10 cm. Nie wiem co z tym zrobić mam już umówioną wizytę u ortopedy. Mam 14 lat pozdrawiam proszę odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od mniej więcej 4-5 lat mam guza pod prawym kolanem. Jest on twardy i doskwiera mi ból gdy go dotknę bądź np. uklęknę. Jest on stosunkowo duży. Lekarz mi powiedział że odpadła mi rzepka, ale na ten temat nie mogę nic znaleść, tj. w tych źródłach informacji w których szukałam na ten temat nic nie było i niema. I mam do was pytanie czy wiecie, orientujecie się coś w tym temacie? Jeżeli tak, to bardzo proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MILENA 25

witam.mam torbiel bakera w lewym dole podkolanowym proszę o podpowiedź co mam z tym zrobić jakie są sposoby leczenia,bo bardzo się boję operacji czy jakieś naświetlania mogą pomóc.proszę o odpowiedź,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogusia

Witam! Mój syn od 15 dni cierpi na ból prawej łydki. zrobiły mu się wylewy i pod kolanem od wewnętrznej strony ma wyczuwalny guzek, który się powiększa i boli przy chodzeniu. Poczatkowo lekarze stwierdzili zakrzepowe zapalenie żył, USG-D wykluczyło zakrzepicę ale potwierdziło guzek o nieznanej etiologii. Jeździmy od lekarza do lekarza i nikt nie umie postawić diagnozy. Przypuszczamy, że może to być od ukąszenia jakiegoś owada. Może ktoś z was już się z takim czymś spotkał. proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Witaam. Od dawna mam na nodze [na środku, między kolanem a stopą] jakąś kulkę pod skórą .. Ogólnie nie jest widoczna ale wyczuwalna .. Gdy ją dotykam przesuwa się w górę i w dół .. Co to jest ? Co mam z tym zrobić ? z góry dziękuję za pomoc .. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 miesiecy mam guza w kolanie w okolicy prawej rzepki do tego towarzyszy okropny ból jak klękam i mam drętwienia tej nogi dokładnie to drętwieje mi stopa i 3 palce . co to jest? czy to moze byc cos groznego ? prosze o szybka odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam bombla na plecach 20 mm , pod p. udem jakiegoś guzka 2mm, na lewej łydce 2 guzki 1mm, i paredziesiąt pieprzyków, ludzie to jest u nas normalne ... jak coś nie pasi to do chirurga i po klopocie :) trzymajcie się zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż miał tak tylko przy pięcie. U niego poskutkowała fala uderzeniowa. Robił te zabiegi na słomczyńskiego w Krakowie rehabilitacje.org można sobie sprawdzić wszystko. Ale on był akurat bardzo zadowolony, bo po kilku zabiegach zniknęło i od kilku miesięcy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy guzek koniecznie trzeba zbadać. Mój brat miał podobny problem, leczył się w Wilmedzie w Warszawie. Guz udało się usunąć bez problemu, później brał jeszcze jakieś zastrzyki, trochę fizjoterapii i dziś wszystko jest okej. Guzek się nie odnawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×