Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krzywe nogi i szpotawość kolan


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata i szpotawośc kolan,czy jest dla mnie jakis ratunek,bardzo mi to przeszkadza w zyciu, słyszałam o osteotomii podkolanowej** jaki jest koszt takiej operacji??? a moze jest tez jakies inne rozwiązanie ,inny sposób???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wykonuje się takie zabiegi. Jeśli rzeczywiście szpotawość jest znacznego stopnia takie zabiegi są refundowane przez NFZ. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z jakimś ośrodkiem klinicznym ortopedycznym. Tam ortopeda po badaniu zadecyduje o możliwości leczenia chirurgicznego. Zabieg należy do zabiegów bardzo ciężkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Mam 21 lat i szpotawe nogi.Luka pomiędzy kolanami wynosi 5 cm.Ogólnie kolana mnie nie bolą ale źle się z tym czuje.Czy w moim wieku da się rozwiązać ten problem w inny sposób niż przez operacje żebym miał proste nogi.A jak nie to jaki jest koszt takiej operacji i gdzie ją można wykonać.Wada mi się zrobiła w wieku okolo 15 lat.Nic z tym nie robiłem ponieważ tego na początku nie zauważałem.Dopiero w wieku 18 lat zauważyłem że coś jest z moimi nogami nie tak.Dodam że uprawiam sport cały czas obciążając stawy (skakanie).Czy po operacji będe mógł dalej go uprawiać i nogi mi znowu się nie wykszywią?Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pana wieku nie da się w inny sposób leczyć tego problemu jak tylko operacyjnie. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ortopedą. Jeśli ortopeda uzna, że ta wada nadaje się do leczenia operacyjnego to zapewne będzie możliwa operacja sfinansowania przez NFZ (za darmo). Decyzję w tej sprawie musi podjąć ortopeda po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ortop.com.pl/ortopedia/przypadek_11/index.html prof.MAREK NAPIONTEK w Poznaniu operuje.Koszt prywatnie 15 tys .3 msc musisz spedzic z nogami na lezaco,nawet do toalety nie mozna wstac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Mam jeszcze jedno pytanie.Czy po operacji będe mógł dalej uprawiać sport i nogi mi znowu się nie wykszywią czy blizny po operacji kiedyś znikną?Sport dotyczy gry w piłkę nożną.To jest bardzo dla mnie ważne ponieważ mam z tego sportu pieniądze!A jak tak to po jakim czasie będe mógł grać w piłkę i wciągu jakiego czasu znikną blizny jeżeli wogóle znikną?Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy jak mi się zrośnie kość to czy blaszki i śruby będą usuwane czy zostaną na zawsze.Proszę o odpowiedź na moje pytania. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za usunięcie mojego postu.Bardzo mi w ten sposób pomogłeś!! Mi naprawde zależy na poznaniu zdania eksperta ponieważ chciałbym jak najwjęcej znać informacji na ten temat bo niedługo pewnie taką operacje jak osteotomia kolana przejde. Może jednak ktoś odpowie na moje pytania.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam krzywe nogi, uda i kolana są złączone natomiast łydki i kostki nie:( i jest między nimi duża przerwa..Bardzo mi to przeszkadza, czy istnieje możliwość operacji na NFZ? co muszę w tym kierunku zrobić? bardzo proszę o odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zrospaczona

mam 19 lat i szotawosc kolan luka wynosi 7cm bardzo bym chciała aby ktoś powiedział mi jakis dobry i tanii sposób na wyprostowanie ich naj lepiej aby był to domowy sposób np.jakis sport lub cwiczenia. zalezy mi na tym ponieważ wychodze za maz i marżę o krutkiej sukni ślubnej.z gory dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szpotowatość nóg około 7 cm to dużo , wyginają mi się do środka kolana. kiedyś na nie ćwiczyłam czy możliwa jest operacja? bardzo mi to przeszkadza Dodam że kości są ruchomoe jak stoję mogę je tak nagiąć do środka że będą się łączyć wytrzymam tak 3-5 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam 19 lat i szpotowatość moich kolan wynosi mniej więcej 7cm nie bolą mnie ale bardzo mi to przeszkadza w życiu czy jest taka możliwość ze leczenie tego będę mieć sfinansowane przez NFZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! mam 31 lat i szpotawość nóg mi doskwiera od samego początku. jestem jedną z tych osób, która w dzieciństwie miała za mało wit. d oraz szybko rosła-jednego roku przybyło mi około 10 cm, tak mam odnotowane w karcie lekarskiej.szczelina między samymi kolanami to około 3.5 cm ale podczas chodzenia te nogi jakby dodatkowo się rozchylały i mam wrażenie ,że szczelina się pogłębia. staram się ćwiczyć zgodnie z metodyką ćwiczeń w takich przypadkach ale jak narazie efekty marne.błagam o jakąś pomoc, odkąd się zorientowałam w problemie czyli od około 16 lat, nie noszę krótkich spódnic i sukienek bo wstydzę się swoich nóg,ciągle biegam w spodniach i to z szerokimi nogawkami i wówczas mogę choć na chwilę zapomnieć o problemie ale kończą mi się wymówki w pracy , gdzie ciągle pytają kiedy wreszcie założę normalnej długości spódnicę.jeśli jest w polsce jakiś specjalista ,który może mi pomóc szybko skorygować tą wadę to proszę o kontakt. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Postanowiłam napisać posta, ponieważ wypowiedzi niektórych osób wręcz mnie załamują. PRZEDE WSZYSTKIM osteotomia nie jest ciężkim zabiegiem! Ciężki zabieg można mieć na sercu lub na mózgu, nie na kości podudzia. PO DRUGIE kompletną bzdurą jest, że przez 3 miesiące się leży w bezruchu i nie można póść do toalety. Kto Ci takich głupot naopowiadał?! Prawda jest taka, że po zabiegu, następnego dnia dostajesz kule i musisz chodzić. Fakt, na operowaną nogę nie można stawać przez około 4 tygodnie. Po 2 tygodniach trzeba przyjechać na zdjęcie szwów. Po około trzech miesiącach dochodzi się do dawnej formy i płytkę wraz z drucikami można już wyjąć (operacyjnie oczywiście). Blizny są naprawdę niewielkie i z czasem bledną. Ludzie, nie piszcie takich rzeczy jeśli tego nie przeszliście, a takie historie znacie tylko od znajomych. Pozdrawiam, mam nadzieję, że komuś pomogłam. PS. Osteotomię można zrobić w każdym szpitalu ortopedycznym, bądź w prywatnej klinice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam 15 lat i mam kolana szpotawe przerwa między kolanami nie jest aż taka wielka . Bardzo chcę założyć spodnie rurki ale nie wstydzę bo widać moje krzywe nogi :( . Czy w moim wieku można wyleczyć szpotawość po przez ćwiczenia jeśli tak to co należny ćwiczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia.... Osteotomia jest wykonywana kilkoma metodami,wiec nie zarzucaj mi pisania glupot,jesli jestes niedoinformowana. Jesli wykonywana jest z uzyciem plytki mozesz stawac na nogach szybko z pomoca kul ortopedycznych. Ale jesli kosc sama ma sie zrosnac i nie stosuje sie zadnych srob czy plytek wewnatrz ciala,ktore to plytki trzeba potem usunac,musisz miec nogi w gipsie 6 tyg i jezdzisz na wozku inwalidzkim albo po prostu na pupie! tak wygladaja zagipsowane nogi po osteotomii bez uzycia plytki http://www.youtube.com/watch?v=lV2eXJ7nwPw&feature=player_embedded a tutaj oprazowo pokazuja na czym mniej wiecej polega operacja http://www.youtube.com/watch?v=0Dcsz-PoGqI. Sama przeszlam osteotomie,wiec znam temat od podszewki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylilm sie w poprzedniej wypowiedzi. 6 tyg noga w gipsie ,potem kolejne 6 tyg rehabilitacja w domu,bez obciazania nog( nie mozna wstawac !!) jesli ktos chce zobaczyc blizny ,to wiecej informacji i zdjec znadzie po zalogowaniu na str http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=472093&page=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanie, jak duża szpotawość jest wskazaniem do zabiegu? Do jakiego lekarza się udać? Mam problemu z kolanami od 4 lat, a mam dopiero 20lat. Byłam w ciągu tych 4 lat u 4 ortopedów i 2 terapeutów manualnych, którzy chcieli dawać mi zastrzyki przeciwbólowe, robić artroskopię, ale to przecież nic nie zmieni. Jest zła oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat i krzywe kolana(koslawe) nie sa jeszze takie najgorsze, chcialabym sie dowiedziec jakie wykonywac cwiczenia na nie i czy bd jakas szansa na proste nogi w moim wieku. Licze na odpowiedz dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×