Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilające się dolegliwości przy przepuklinie rozworu przełykowego


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata. Od sierpnia zeszłego roku pojawiaja sie u mnie dolegliowsci (czesto) zwiazane z bolem nasilajacym sie przy oddychaniu. Bol dotyczy m.in plecow, przelyku czy klatki piersiowej. Dolegliowsci pojawiaja sie rowniez w pozycji lezacej. Bol jest bardzo ostry, pulsujacy. Od sierpnia do dzisiejszego dnia robilem bardzo duzo badan i nawet lezalem tydzien w szpitalu. Z wielu badan robionych na przestrzeni roku wynika ze mam: 1) Przepukline rozworu przelykowego przepony 2) Przewlekle zapalenie blony sluzowej zoladka 3) Przelwekle wysiekowe zapalenie osierdzia 4) Lekka skolioze W szpitalu podejrzewali u mnie chorobe ukladowa, gdyz test przeciwciala przeciwjadrowe dal wynik dodatni przy dsDNA. Chcialbym sie dowiedziec co moze byc przyczyna moich dolegliowsci, bo jezeli leczylem sie na zoladek, na to osierdzie i na kazde odchylenie, ktore mialem w badanich i dalej mam takie bolace dolegliowsci to ja nie wiem o co chodzi. Moze mi Pan pomoze, bo nie mam sie do kogo zwrocic. Na koniec napomnę, ze w badaniach laboratoryjnych OB, CRP zawsze bylo w normie. Te bole sa naprawdę okropne i nie mam pojecia od czego moga byc. Chcialbym sie bardzo wyleczyc. Jeszcze mam pytanie czy stres moze powodowac takie dolegliowsci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dolegliwości, które Pan opisuje mogą być spowodowane przepukliną rozworu przełykowego. To taki defekt anatomiczny, gdzie żołądek dostaje się do wnętrza klatki piersiowej mimo tego, że powinien znajdować się w jamie brzusznej. Wyzwala to dolegliwości jakie Pan opisuje u siebie. Nie ma możliwości wyleczenia tego schorzenia farmakologicznie, jedynie można lekami załagodzić objawy. Kiedy jednak farmakoterapeutyki nie pomagają jedynym skutecznym leczeniem jest operacja. Oczywiście na zwiększenie dolegliwości w tym schorzeniu wpływa stres. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×