Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to przepuklina? zgrubienie w okolicy pachwiny


Gość zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu ok 2 lat mam zgrubienie w okolicy pachwiny,które wyczuwalne jest tylko jak stoję.Zrubienie troszkę urosło ale nie boli,gdy siedze i leżę to nie jest wyczuwalne to samo rano po przebudzeniu-gdy sie nie nachodzę.Mam pytanko czy to może być przepuklina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ok 2 tygodni wstecz zauwazylem dziwne zgrubienie w prawej pachwinie. Nie jest bolesne ale uczucie towarzyszace dotykaniu zgrubienia moge porownac do mrowienia i dyskomfortu w postaci ¨przesuwania¨ sie czegos w poprzek pachwiny. W zeszlym roku takze cos takiego mi sie pojawilo, bylo wielkosci polowy jajka kurzego, ale w niczym mi nie przeszkadzalo a po miesiacu czy dwoch samo sie wchlonelo. Zaznaczam ze cwicze bieganie, skacze na skakance i od dwoch miesiecy robie, celem zrzucenia na wadze, brzuszki wedle metody ¨szostki Weidera¨. Do tego kilka innych cwiczen typu podciaganie i pompki zgodnie z programem zrzucenia na wadze ktory znalazlem na amerykanskich stronach internetowych. Jest to zestaw cwiczen dla poczatkujacych z zalozeniem ze ma nie doprowadzac do przeciazen ani miesni ani stawow. Czy powinienem byc zaniepokojony tym zgrubieniem? W zeszlym roku samo zniklo czy wiec poczekac, czy udac sie do lekarza? Pozdrawiam, Bartlomiej Jax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Z tego co pan opisuje wskazuje, że może to być przepuklina pachwinowa. Chirurg zwykłym badaniem ręką określi dokładnie co to może być. Przepuklina ma tendencję do tego, że może okresowo chować się do wnętrza jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podnosiłem ciężkie worki i po 2 godzinach gdy siedziałem przy komputerze czułem jakby w miejscu pęcherza urosło mi takie wybrzuszenie ale nie duże właściwie minimalne ale gdy siedze albo sie schylam już badziej je widać. Jest ono miękkie i mnie nic nie boli chciałbym się dowiedzeć czy to może być przepuklna czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×