Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion po operacji


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem operacje na ganglion. PO tygodniu zdjeto mi szwy wszystko eleganccko się zagoiło. Teraz się martwie powienwaz dalej mam guzek czy są to jakieś normalne obiawy po operaci i w dalszym ciągu nie moge zginać całego nadgarstka! Czy ten guzek z czasem zejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno bez badania określić. Radzę w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga, który Pana operował. Może to tylko krwiak w miejscu po usuniętym ganglionie wymagający nakłucia i opróżnienia. Chirurg po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pięć tygodni temu miałam zabieg na prawym nadgarstku. Ganglion był trochę nietypowy ,bo rozchodził się pod ścięgnami i z tego powodu miałam spore dolegliwości.Ogólnie jestem bardzo zadowolona, choć nie ukrywam ,że boję się powrotu do pracy(jak wspomniałam jest to prawa ręka).Blizna niewielka,tylko nadgarstek jeszcze sztywny ,bo unieruchomiony w ortezie przez cały czas. Jestem dobrej myśli .Nie obawiajcie się operacji. Piszę to po to ,bo na wielu forach czytałam ,że *ganglionowcy* nie są zadowoleni z jej wyników . To nie nastraja optymistycznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! miesiąc temu miałam zabieg na prawy nadgarstek. ganglion okazał się wielostawowy i duży, Ręka już nie boli tak bardzo ale uczulam wszystkie osoby które zbyt pochopnie decydują się na tą operację. czuję że do powrotu do pełnej sprawności jeszcze daleka droga. nadgarstka prawie nie zginam, pod nacięciem mam guza ale to podobno krwiak pooperacyjny. lekarze niestety zbyt błacho traktują tą dolegliwość a rehabilitacja po zabiegu jest długa o czym wogóle nie byłam informowana. reasumując dziś napewno nie zdecydowałabym się na operację po raz drugi.ręka jest jakgdyby bez mocy tak bym to nazwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

hej, mam skierowanie do szpitala na operację usunięcia gangliona na grzbietowej stronie stopy* jest już zbyt duży i zbyt stary* po jakim czasie będę mogła normalnie chodzić??? po jakim czasie ściąga się szwy??? itd.... proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem po operacji Ganglion jusz prawji bendze dwa ty godnie prawa renka nad nargarsku renka mi wconsz snieje imam jagbytakom gule tam gdze wcieli ale blem jusz na kontrole i powiedzeli rze to normalne pozatm nic mie nie boli palcami tesz ruszam tlko nie moge zacisnonc piensci i zginac nardkarsku martfimie trohe ta opuchlizna wewtorek mam wizte z panom hirurg zabiek wkonwany bl w angli bo tam jestem aha jeszcze jedno mialem 7dni w gpsie tom renke unierohmionom jusz zdieli gps mam nadzeje tlko rze bendze wpelni sprawna renka jak dawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×