Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek między jądrem a najądrzem


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki problem Bo w prawym jądrze z góry jest jakiś guzek i on jest połączony z najądrzem jak wyczułem go rok temu to do tej pory jest i bez zmian. A to najądrze to trochę różni się od lewego jest niby troszkę większe. co to może być?? A prawe jądro jest troszkę mniejsze od lewego i na nim ogólnie nie wyczuwam nic dziwnego tylko ten jeden niby guzek jak go ściskam to boli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jądra z reguły są różnej wielkości, to naturalne. Guzek na najądrzu to być może wychodzący z niego skręcony nasieniowów, który na drugim jądrze jest prosty. Aby jednak do końca się uspokoić powinieneś pójść na kontrolę do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oskar 14 lat

Mam ten sam problem co darek tylko na lewym, czytalem troche o tym i to napewno nie jest rak nie jest to tez odczepione najadrze. Ja mysle ze to albo poskrecany nasieniowod (nie trzeba leczyc, trzeba z tym zyc) lub wezel chlonny ktory z okolic moszny wszedl do niej tą sama droga co jadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak u Was tez mam cos takiego. Lekarz (zarowno urolog jak i na usg) mieli duuuze problemy zeby to namierzyc, ale ja wiem co czuje (w jednym jest, w drugim nie ma). Wiec jawnie wskazywaem jednemu i drugiemu. UIrlog stwierdzil, ze to nic powaznego, ewentualne male zwapnienie, ktore mozna ewentualnie sprawdzic na USG. Na USG lekarz (podobnie jak urolog) stwierdzil, ze nic nie ma. Zaczelismy szukac (pomagalem jak moglem) i wkoncu zobaczylismy. Cokolwiek to bylo mial 1,2 mm co jak sie okazalo jest dla tego konkretnego aparatu/USG jest prawie granica rozpoznawalnosci. Pan lekarz USG stwierdzil z kolei ze to poprawna budowa najadrza. Na moja watpliwosc, ze na prawym nie odczuwam czegosc takiego, stwierdzil, ze oba jadra roznia sie w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tez takie cos wyczulem miesiac temu nie zmienia sie wielkosc bo badam to co jakis czas wlasnie czytalem ze to nic groznego poki co nie ma mnie w kraju ale mam zamiar to zbadac kiedy wroce. To mala kropka jakby czuje to na lewym jadrze u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i mało tego jest w necie... mam mały guzek w najądrza czyli koło jądra w takiej galaretowatej masie, w lewym jadru jest ona( ta masa czyli najądrze)mniejsza i mniej twardsza oraz bez guzka . Przez cztery dni macalem, porównywałem i sie stresowałem. Udało mi sie prywatnie umówić do urologa. Urolog z badania usg powiedział ze jest to torbiel z którym sie nic nie robi i nie przybiera on potem żadnych zmian nowotworowych, moze sie powiększyć ale to tylko tyle. Najądrze tez samo z siebie w jednymi z  jąder moze wydawać sie większe i twardsze.Pozdrawiam i dobrych diagnoz życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×