Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania kręgosłupa lędźwiowego


Gość MAŁGORZATA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MAŁGORZATA

TK kręgosłupa lędźwiowego - badanie wykonano w technice spiralnej wielowarstwowej, rekonstrukcja warstw w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Kolimacja 0,75 mm. Trzony kręgów lędźwiowych prawidłowej wysokości. Przestrzenie mk niezwężone. Kanał kostny prawidłowy. Stawy mk i otwory mk prawidłowe. Na poziomie L4-L5 uwypuklenie krążka mk z dyskretnym uciskiem na worek oponowy. Na poziomie L5-S1 centralna przepuklina krążka mk z wypukleniem się krążka do kanału kręgowego na głębokość około 0,6 cm i uciskiem na worek oponowy. Na pozostałych poziomach brak zmian. Czy to badanie wskazuję na coś do niepokoju? Dziękuje bardzo z góry za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Witam, ostatnio byłam na rezonansie magnetycznym. Miałam badany odcinek lędzwiowy. Wyniki przyszły mi takie: L2-L3 - obraz kanału kręgowego oraz przestrzenii m-k prawidłowy. L3-L4 - obraz kanału kręgowego oraz przestrzenii m-k prawidłowy. L4-L5 - niewielkie tylne okrężne uwypuklenie dysku napina więzadło podłużne tylne, bez cech stenozy otworów m-k. L5 - S1 - widoczne okrężne tylne centralno-prawoboczne uwypuklenie dysku, bez stenozy otworów mk. Co to może oznaczać ? Boli mnie kręgosłup na dole. Nie mogę leżeć na plecach a wstawanie sprawia mi wiele trudności i bólu. Mąż musi pomagać mi wstać z łóżka bo o własnych siłach nie daję rady. Ból promieniuje mi do prawej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×