Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie jądra a dawne żylaki powrózka nasiennego


Gość Przemęczony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemęczony

Lekarz stwierdził zapalenie jądra, odczówam dyskomfort, ból okolic jądra, powrózka nasiennego, i odbytu, czasami występują silne ukłucia w powrózku, a czasem w dolnej części brzucha, odczuwam coś w rodzaju wzdęć, wypięcia? Co jest dziwne, to że po antybiotykach przestało mnie boleć (już w 2 dniu leczenia), a teraz (6 przedostatni dzień leczenia) ból powrócił, i wywołany został (tak mi się wydaje) przez przemęczenie, dużo chodziłem, miałem ciężki plecak, i trochu obcisłą bielizne? Worek mosznowy trochu spóchnoł. 4 lata temu przeszedłem operacje usunięcia żylaków powrózka nasiennego, odczówałem podobny ból, po operacji ból miał zniknąć, jednak tak się nie stało, dopiero po dwóch latach i ogromnej dawce antybiotyków zostałem wyleczony. Aktualnie zarzywam biseptol i cipronex. Pytanie, czy to jest zapalenie, czy to coś z byłymi żylakami (lekarz stwierdził że raczej się nie odradzają, spec. internista), czy to może być coś innego? Ile maksymalnie może trwać leczenie, 2 lata? Zwariuje? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno mi odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Raczej z opisu jest to zapalenie jądra. Do wznowy żylaków powrózka nasiennego praktycznie nie dochodzi dlatego myślę, że obecny stan jądra nie ma z tym nic wspólnego. Leczenie takiego stanu zapalnego jądra z reguły trwa około 2-3tygodnie. radziłbym w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×