Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tętniaki tętnicy śledzionowej


Gość MARTA NIEMIEC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MARTA NIEMIEC

Nieprawidłowa zatoka żylna połączenia wrotno - systemowego między lewą żyłą nerkową a okolica spływu krezkowo- sledzionowego szersza (15x21mm przy lewej żyle nerkowej).Węższy natomiast końcowy odcinek zyły nerkowej lewej o wym.-przy aorcie brzusznej do 4 mm i do 22 mm w wymiarze c.-c.Silniej zakontrastowanazatoka żylną uchodzacą do dolnej sciany żyły nerkowej od splotów okołokręgosłupowych po stronie lewej, na wysokości kręgów L2-3.Przepływy w tej zatoce(USG DOPPLER) w kierunku od żyły wrotnej do nerkowej. We wnęce śledziony workowate tętniaki tętnicy sledzionowej (3 większe: do 11x 18, i 2 śladowe). Przedstawiłam Panu wynik splenoportografi.Do tej pory nie znalazłam nikogo kto chciał by się mną zajac jeżdzę od kliniki do kliniki.Lekarze powiedzieli mi że z taką anomalią się nie spotkali , że jestem jak z księżyca.Wyczytałam że tętniaki są bardzo niebezpieczne sa jek bomba zegarowa.Bardzo się boję mam 5 dzieci i córkę niepelnosprawną.Chodzę z tym już 3 lata(wiem o tym).Szukam pomocy i lekarza który chciał by mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marta niemiec

Trafiłam do lekarz z ropomoczem i z krwiomoczem.Bolą mnie plecy w okolicy lędźwi.Rano okropny ból głowy padlo takie określenie-ze nieoczyszczona krew trafia do żyły głównej i zatruwa mój organizm.Boli mnie często brzuch po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Marto, jestem w podobnej sytuacji. Lekarze wykryli u mnie anomalię wrodzoną naczyń układu wrotnego wątroby tzw. przetrwałe krążenie płodowe w układzie wrotnym z drożną żyłą pępkową. Napisali mi: * połączenie wrotno systemowe(przetoka). Rowinięte krążenie żylne oboczne we wnęce śledziony, wokół żołądka oraz w dorzeczu żyły krezkowej*. Lekarze w klinice mówią że jest to nietypowe schorzenie z którym wcześniej nie nie spotkali się. To też niestety daje uciążliwe objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×