Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany torbielowate w piersi


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mama 37 lat i wyczułam guzek w piersi prawej. Zrobiłam usg piersi i mam nastepujacy opis. Dół pachowy prawy bez zmian limfoadenopatycznych . Gruczoł piersiowy prawy o miszanej budowie gruczołowo-tłuszczowej w przeważajacej części jednak tkanka tłuszczowa. W kwadracie zewnetrznym dolnym na godz. 8.00 zmiana o charakterze torbielowatym bezechowa, dobrze odgraniczona , o wym. 5x10x12mm. Okolica zabrodkowa-prawidłowa. Dół pachowy bez zmian limfoadenopatycznych. Sutek lewy o budowie mieszanej z przewagą tkanki tłuszczowej bez zmiam ogniskowych. okolica zabrodakowa prawidłowa. Proszę mi doradzić co z tym zrobić? Nie byłam jeszcze u onkologa i czy wizyta jest koniczna , czy to jest już nowotwór? Dodam jeszcze , że mam torbiel na prawym jajniku i czy to może mieć zwiazek z piersią. bardzo proszę o odpowiedz ponieważ bardzo paniikuję. Z góry dziekuje! magda, wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiele zazwyczaj nie są zmianami nowotworowymi. W przypadku torbieli sutka najlepiej byłoby wykonać biopsję cienkoigłową, która po pierwsze będzie biopsją diagnostyczną (materiał zostanie wysłany do badania cytologicznego) po drugie będzie biopsją leczniczą (opróżnienie torbieli i jej zapadnięcie). O takim jednak postępowaniu powinien zadecydować lekarz prowadzący. Torbiel w sutku nie ma nic wspólnego z torbielą w jajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywałam badanie USG które pokazało że w lewej i prawej piersi są zmiany torbielowate jedna torbiel z przegrodą nie wiem czy to jest groźne, wyleczalne w jakiś sposób czy może początek nowotwora, mam 35 lat małe dziecko i bardzo się martwię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×