Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obfite krwawienie z odbytu


Gość martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwoch dni pojawilo mi sie dość obfite krwawienie z odbytu tzn dość obfite na papierze toaletowym widać ale tylko przy oddawaniu stolca, niewiem co to jest błagam o pomoc. W dodatku wystaje mi jeszcze cos z odbytu.jakis kawalek skórki , błagam o odpowiedz, co moge na to kupic i co to jest? w dodatku dodam że mam 24 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo przezywalam. Mam 23 lata. Zaczelo sie od krwawienia i tego czegos wystajacego z odbytu co najprawdopodobniej jest zylakiem ( hemoroidy) . Nastepnie zaczelo sie swedzenie i krew .. czasami duuuzo krwi *( Mialam gastroskopie na podstawie ktorej stwierdzono ze mam zapalenie zoladka, inny lekarz stwierdzil ze mam szczeline jelita grubego a jeszcze inny ze to tylko hemoroidy a kolejny ze to Zespol Jelita Nadwrazliwego *( Tera zbiore leki na jelito ale nie pomagaja. Mialam czopki i masci ktore pomagaja bardzo ale tylko gdy stosowane regularnie. Gdy zrobilam sobie przerwe od nich na pare dni wszystko powaracalo. Idz od razu do lekarza i nie boj sie badan bo z takimi przypadlosciami nie ma zartow! ja mieszkam na granica i tu na wszystko daja mi paracetamol itp. Ciesz sie ze masz dostep do lekarzy ktorzy moga Ci pomoc! Powodzenia i glowa do gory! btw zauwazylam ze wszystko si epogarsza jak sie stresuje .. warto miec to na uwadze*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegos niespelna roku czuje bol w odbycie i lekkie pobolewanie w okolicach zoladka. Mialem robione usg jamy brzusznej ( calkowicie OK ) , krew pelne badanie ( calkowicie ok ), nastepnie CT jamy brzusznej pod katem jelita grubego ( calkowicie ok ). Jakis miesiac temu pojawila sie ciemna ( bordowa krew ) przy oproznianiu i to w duzych ilosciach. Od tamtej pory okolo 5 razy wyproznialem sie z krwia. Dostalem skierowanie na rektoskopie. CHirurg stwierdzil szczeline odbytu( od kilku lat mam tez hemoroidy) i wypisal masc RECTOGESIC. Stosuja ja 2 tygodnie i wczoraj znow pelno ciemnej krwi w sedesie i na papierze. Lekarz chirurg twierdzi, ze przez szczeline odbytu i moje hemoroidy oraz zaparcia bierze sie ta krew! Ale mnie bardzo niepokoi jej kolor i zapach. Jest bardzo ciemna i duzo jej. Przeciez swieza krew jest jasna jesli przy oproznianiu cos tam zostaje naruszone. Co jeszcze powinienem zbadac ? Czy moze lekarz chirurg ma racje? Bardzo prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pogłębić diagnostykę najlepiej byłoby wykonać kolonoskopię, a także zastanowić się nad gastroskopią (bóle nadbrzusza mogą wiązać się z patologią żołądka). Dobrze by było w tej sprawie skonsultować się jeszcze z gastroenterologiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×