Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyta LCP


Gość KN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dwa miesiące temu uległem wypadkowi, w rezultacie którego złamałem goleń prawej nogi-5cm nad kostką. W celu zespolenia mi kości podudzia użyto płyty LCP. Od jakiegoś czasu poszukuje informacji na temat płyty LCP, a mianowicie* 1)czy po zakończonej kuracji, zrośnięciu się kości płyta LCP jest **wyjmowana**? 2)czy zaleca się pozostawienie czy też demontaż takiej płyty w nodze? 3)jakie są za i przeciw dalszego życia z taką płytką? 4)czy można pracować z taką płytką w środowisku pola elektromagnetycznego o stosunkowo małym promieniowaniu? Serdecznie pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuje odpowiedzi. KN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)czy po zakończonej kuracji, zrośnięciu się kości płyta LCP jest **wyjmowana**? - tak taką płytkę usuwa się po zakończeniu kuracji 2)czy zaleca się pozostawienie czy też demontaż takiej płyty w nodze? - usuwa się całą płytkę 3)jakie są za i przeciw dalszego życia z taką płytką? - tak płytkę usuwa się i nie żyje z nią na stałe 4)czy można pracować z taką płytką w środowisku pola elektromagnetycznego o stosunkowo małym promieniowaniu? - można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam te same pytania,pewnie znasz już odpowiedz:) 1)czy po zakończonej kuracji, zrośnięciu się kości płyta LCP jest **wyjmowana**? 2)czy zaleca się pozostawienie czy też demontaż takiej płyty w nodze? 3)jakie są za i przeciw dalszego życia z taką płytką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem podac adres swój ja3x@wp.pl dzięki,pozdrawiam 1)czy po zakończonej kuracji, zrośnięciu się kości płyta LCP jest **wyjmowana**? 2)czy zaleca się pozostawienie czy też demontaż takiej płyty w nodze? 3)jakie są za i przeciw dalszego życia z taką płytką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian

Właśnie leżę w szpitalu po zabiegu usunięcia płytek. Obie kości przedramienia prawej dłoni, złamania wieloodłamowe. Zabieg 14miesiecy po terminie, bo nie było kiedy :) płytki zarosły się mocno, efektem czego zostają że mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam złamana kończynę dolną i zespoloną płytką LCP .Do tego jeszcze śruba i trochu drutu. Teraz dostałam skierowanie na MRI i nie mogę zrobić . Radiologia odsyła mnie do lekarza którzy mnie operował z pytaniem co ja mam w nodze . Dostałam od ortopedy pismo że jest to płytką LCP( stal chirurgiczna)  . Lekarz prosi o wykonanie w/w badania w warunkach niskopolowych i w pionowym polu magnetycznym. Technik radiolog powiedział mi że nie wie jaki producent i nie zrobi badania . Jeśli już to poleca Zakopane 😵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×