Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz tarczycy po usunięciu płata i Hashimoto


Gość martha

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: Stan po usunięciu pp i cieśni. Pl położony prawidłowo, niepowiększony- v 42ml, o echostrukturze nieco niejednorodnej, z obecnością w cz. środkowej niewielkiego ogniska śr. 3-4mm, litego, izoechogenicznego i z obj. *halo*. Przepływy miąższowe prawidłowe. Patologicznych węzłów chłonnych szyi nie uwidoczniono. 5 lat temu, miałam wycięty prawy płat z powodu dużego guza, nie był złośliwy. Kilka miesięcy po operacji stwierdzono u mnie hashimoto. Czy konieczna jest operacja? Czy istnieje jakieś leczenie farmakologiczne w moim przypadku? Lekarz u którego była, uznał że operacja jest niewskazana, ponieważ jeszcze nie rodziłam dzieci i w przypadku usunięcia tarczycy mogą pojawić się komplikację.A leczenie farmakologiczne nie przyniesie efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z analizy USG raczej nie ma wskazań do leczenia operacyjnego, a ta drobna zmiana raczej wskazuje na łagodny guzek typu koloidowego. O leczeniu musi zadecydować endokrynolog i myślę, że leczenie farmakologiczne powinno być wystarczające. Dobrze by było ocenić oczywiście poziomy hormonów tarczycy we krwi celem pogłębienia diagnostyki. O tym jednak powinien zadecydować endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×