Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Normy TSH


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ,zrobiłam wyniki ,bo byłam u lekarza i cały czas mam wrażenie kuli w gardle i ból szyji,kołatanie serca,jestem cały czas osłabiona i zawroty głowy,mam 35 lat.Morfologia jest ok, TSH 0,56, FT3 4,09 ,FT41,27,czy to odpowiednie wskażniki do mojego wieku?Proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 37 lat.Rok temu przeszłam operację usunięcia tarczycy.Przed zabiegiem wyniki TSH,FT3,FT4 miałam w normie,dopiero badanie USG wykazało guzy.Wynik histopatologiczny-wole guzowate.W tej chwili przyjmuję euthyrox 100 a tsh wynosi 5,72 powoli się normuje.Dla pewności radzę zrobić USG pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Magda*) Byłam na USG tarczycy i wyszło ,że jest powiększona.Lekarz(ogólny,bo u endokrynologa jeszcze nie byłam) po wynikach stwierdził,że mam zapalenie tarczycy i dał mi tylko tabletki przeciwzapalne i uspokajające.Biorę leki od poniedziałku,jak na razie jest bez zmian.:((Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój wynik TSH to 5,66 przy normie 0,4-4,0. Są to moje pierwsze badania TSH zalecone przez lekarza rodzinnego, który po badaniach EKG, zauważył przyśpieszoną akcję serca i zalecił TSH. Mam sie czym martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ali A więc tak - wynik dosc wysoki, więc warto sie zainteresowac, bo mozesz byc chora - *wziac od lekarza rodzinnego skierowanie do endokrynologa, *zapisac sie do endokrynologa (na nfz niestety czas oczekiwania moze byc dlugi,ale warto poszukac- ja znalazlam miejsce gdzie czekam miesiac,a gdzie indziej byly zapisy na za pol roku) * jesli ma się pieniądze, przed wizyta zrobic badania ft3 i ft4, oraz anty-TPO, a jesli nie to na wizycie poprosic o skierowanie na te badania oraz o USG tarczycy. Powtorzyc TSH przed wizytą u ENDO. ft3 i ft4 muszą byc na podobnym poziomie po przeliczeniu na % , np na tym kalkulatorze: http://www.chorobytarczycy.eu/kalkulator , a tutaj wytlumaczenie o co chodzi z % : https://docs.google.com/View?id=dfsrkn8m_47ct4w63fs anty-TPO powyzej normy moze swiadczyc o zapaleniu tarczycy,chorobie Hashimoto przy nieprawidlowosciach tarczycy, a zwlaszcza wysokim TSH moga byc problemy z zajsciem w ciąze, dla pan planujacych ciaze TSH powinne byc bliskie 1 Jeszcze pytanie jak sie czujesz? czy masz jakies dolegliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Witam . Hmm.. Nie wiem czy mam dobre TSH czy nie . Jak coś to mam 14 lat . Nazwa badania * TSH ** FT4 Wynik badania * 4,740 mIU/L ** 9,92 pmol/l Zakres referencyjny * 0,27 —* 4,20 ** 12,00 —* 22,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elżbieta:)

Witam mam wynik TSH 11,3 ma 59 lat ,dowiedziałam się przez przypadek bo robiłam ogólne badanie,robiłam U,S.G wyszło ze jest mała tarczyca ,na wizycie byłam u endynekrologa dostałam tabletki EUTHYROX N25 przez 4 tygodnie brałam połowe tabletki, teraz już biorę całą,co w tym dziwne ,nadwaga tak,zmęczenie tak ,senność normalna ,nie odczuwam zimna wręcz odwrotnie zalewam się potem,mróz na dworze ja spocona ,tylko obiaw z sercem się zgadza tu poczułam kołatanie meczenie się ,byłam u kardiologa czekalam dosc długo na aparacik HOLTER który ma sprawdzić prace serca -teraz czekam na wizytę i odczytanie wyniku -pozdrawiam serdecznie prosze o jakąś odpowiedz jak to się ma do moich wyników i innych prawie obiawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniu, nie jestem endokrynologiem, ale choruje już od 6 lat na tarczyce a po 2 latach leczenia przez naszych polskich, wspaniałych lekarzy, jak wyjechałem do USA i osiedliłem się tam na stałe, trafiłem do lekarza endokrynologa, który korzysta z najnowszych badań i powiedział mi, że jeśli już samo TSH wynosi wyżej niż 2 to jest znak, iż tarczyca wchodzi w niedoczynność. Moja rada : Idź do specjalisty wymuś wszelkie badania, m.in USG i nie daj sobie wcisnąć, że wyniki masz w normie... :) Dzięki temu lekarzowi funkcjonuje, stosuję dietę, schudłem i jest naprawdę dobrze się czuję :) Jeśli potrzebujesz więcej informacji, polecam ci książkę dr. Sandry Cabot Your Thyroid problems solved... Nie wiem jaki jest polski tytuł, ale napewno książka na rynku polskim jest. Summa sumarum : idź do specjalisty, wygląda to na niedoczynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo szczupła i zawsze miałam problem z nabraniem masy.Myślałam,że mam raczej nadczynność,ale nie znam sie na tym więc tutaj napisałam,żeby cos sie wiecej dowiedziec.Ostatnio byłam w ciąży i zrobiłam sobie TSH i było ponad 4.156 a norma do 4.000 dlatego tez zaniepokoiłam sie.Zarejestrowałam sie do endokrynologa ale niestety poronilam zanim do niego dotarłam.Teraz zrobiłam kolejne badania i TSh wyszło własnie 2.868 wiec nadal jest wyżej niz powinno bo przy staraniach o dzidzie powinno byc najlepeij 1.00-2.00.Narazie zamierzam je zbic i mam nadzieje,że uda sie znow byc mamuska,bo jednego dziabonga mam i to kochaego nj naj.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w 1 mies ciazy moj TSH wynosi 3,14 moj lekarz ginekolog stwierdził ze mam za wysokie i przepisał leki ale norma wynosi 4,2 mam pytanie czy jest potrzeba wogule brac leki czy moze skonsultowac to z innym lekarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×