Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Normy TSH


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Moje TSH to 4.02 jak sie dowiedzialem dla takiej wartosci FT3 i FT4 narazie wychodza ok -* i tak tez jest. Moj wynik TSH swiadczy juz o chorobie. Zdrowe wyniki to TSH od 1 do 2. Puki co musze kontrolowac co 3 miesiace TSH ... jak wzrosnie zaczac leczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, odebralam dzis wyniki badan: TSH - 6,33 ( przy normie 0.25 - 5.0 ) FT4 9.10 czy mam powody do niepokoju, nie jestem w ciazy ani nic ale wypadaja mi wlosy... licze na szybka odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem podłamana własnie odebrałam wyniki i szok przez prawie 2 lata nie miałam problemów albo przestałam na nie zwracać uwagę bo tak wygodniej , proszę o odczytanie i upewnienie mnie w moich przypuszczeniach obym się myliła. MCV 96,6 norma 80-94 nie mam pojęcia co to jest TSH 26,071 norma 0,490-4,670 o co chodzi PROSZĘ O POMOC Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Edyty. skoro norma TSH wynosi od 0.27 do 4.20 a Ty masz 26.071 to znaczy ze bardzo masz te normę przekroczoną, a to z kolei oznacza że masz niedoczynność. Jeśli przy tym źle się czujesz to ja radziłabym podzwonić do innych przychodni popytać o terminy, może gdzieś maja krótsze okresy oczekiwania. Piszesz że przez 2 lata nie miałaś problemów. Tzn ze wcześniej się leczyłaś u endokrynologa? Musisz bardziej przykładać się do leczenia, nie bagatelizować, pilnować terminów wizyt, przyjmować leki, stosować się do zaleceń. Pozdrawiam, będzie dobrze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny samo TSH, ft3 i ft4 nie dają pełnych informacji na temat czynnosci tarczycy. Ważne są też wyniki anty-TPO czyli badania na obecność przeeciwciał przeciwtarczycowych. Ich podwyższona ilość świadczy o chorobach autoimmunologicznych takich jak Hashimoto czy Graves-Basedov. Tak wiec poproście waszego lekarza jeszcze o skierowanie na badania anty-TPO. Hashimoto yo przebiegła choroba. TSH moze byc w normie a przeciwciała już niszczą tarczycę. Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hormony to takie dziwne *stworki* ktore atakuja nas od srodka. Ja wlasnie odebralam wynik i mam TSH 84 !!!! Jestem w szoku bo czuje sie bardzo dobrze - waga bz. i co tutaj o tym sadziec??? Ale natychmiast udaje sie do endokrynologa - niestety nie korzystajac z naszego chorego NFZ. Dzieki Bogu jeszcze mnie na to stac - tylko nie wiadomo jak dlugo jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam podobny problem jak poprzednicy. wyniki mam dość dziwne, raz wychodzą tak raz inaczej nie wiem co o tym mysleć, nie bardzo sie na tym wszystkim znam.pierwszy wynik TSH robiłam rok temu w czerwcu i wyszło że mam 7.61, miesiąc póżniej już miałam 4.677. póżniej zrobiłam Anti-TPO i miałam 19.8 a norma to 0-12. USG wyszło dobrze, anty-TG 4,38. w styczniu tegpo roku TSH miałam 2.610, natomiast teraz ostatni wynik to 5.019. nie rozumiem jak to mozliwe ze te wyniki tak skaczą, biore tabletki antykoncepcyjne ale `podobno` jak twierdzi moja lekarka to tylko troche podnosi wynik. dzisiaj na wizycie lekarka przepisała mi Letrox 50, i powiedziała ze w moim wieku (19 lat) powinnam miec TSH ok. 2.5 a mam 5.0 dlatego włącza leki. Dodam że czuję się dobrze, jedyne przeciwwskazanie dla którego wgl zaczęłam chodzić do lekarza od tarczycy to to że wypadają mi włosy, ale jestem pewna że to ze stresu. tabletki mam łykać do stycznia i powtórzyć TSH. nie wiem czy słusznie postąpiła ta lekarka bo norme przekraczam lekko, a czy w wieku 19 lat powinno być 2.5 co do tego tez nie mam pewnosci. proszę o jakąś porade bo troche się przestraszyłam że w tym wieku mam już do końca życia być może brać na to leki. z góry dziękuję za odpowiedź *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aga /31 lat

Szanowni, Wynik TSH w normie nie oznacza, ze jest dobrze!!! Ważny jest jeszcze wynik ft4. Jeżeli Twój wynik TSH jest powyzej 2,0 to oznacza, ze masz zapalenie tarczycy a co za tym moze iść.. niedoczynność. Niewielka dawka hormonu wyreguluje wynik do 1,0 + regularne wizyty u endrokrynologa i mozna z tym żyć! Gwarantuje Wam, ze od razu bedziecie się lepiej czuli. pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wynik kontrolny TSH-5,06 (0,25-5,01). Od 9 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Przyjmuję 1x Euthyrox 50. Zawsze miałam wyniki w normie. Teraz trochę przekracza. O czym może to świadczyć?. Dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej moj wynik to tsh8,18 biore leki thiamazole10mg 3razy dziennie ipropranolol wzf 2razy na dzien moje objawy to nerwowosc,kolatanie serca ,mrowienie szyji itwarzy uczucie goraca .czy biore wlasciwe leki ,przepisal mi je endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×