Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Normy TSH


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Prawidłowe stężenie TSH to 0,4 - 4,0 mj.m./l. Jednak samo TSH nie wystarcza do jednoznacznego określenia stanu tarczycy. Należy jeszcze wziąść pod uwagę stężenie fT4, czyli wolnej tyroksyny. Choć uproszczając można powiedzieć, że jeśli TSH *4 to jest to niedoczynność, natomiast poniżej 0,4 nadczynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basienka-72

jesli ja mam tsh 2,67 ilekarz odkryl u mnie horobe hashimoto a normy na wynikach wynosza od 0,4 do 4.jak to jest naprawde.bo czegos tu nie rozomiem.biore hormon w tabletkack 1/2 tablekti dziennie przez 3 miesiace.po tym czasie mam brac 1 w jeden dzien a nastapny 1/2 i tak w kolko.jest to najmniejsza dawka jaka istnieje 25.prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basienka-72

Kasia wynik masz dobry popatrz na normy od 0,4 do 4,0 ma wiekszosc laboratorium a Twoj dochodzi do1,0 ja tez mam wynik w normie 2,67 (jesli norma jest 0,4-4,0--?)a jednak biore hormony.jak to jest?lekarka mi powiedziala ze te normy ulegly zmianie.jak jest naprawde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agunieczka_88

HEJ!Moj wynik tsh w 7tyg ciazy wynosil 7,97 przy normie(0,25-5,0).moj lekarz gin wysłał mnie do szpitala gdzie ponownie zrobili mi badania na tsh i moj wynik juz wynosił 4,56 i przepisali mi LETROX 50. NIEDAWNO JAKIES DWA DNI TEMU ROBIŁAM PONOWNE BADANIA NA TSH I MOJ WYNIK WYNIOSL JUZ 3.08 a obcnie jestem w 20 tyg. chciałabym sie dowiedzieć czy ciazy nic nie grozi i czy taki wynik jest w normie dla ciazy.normy podałam takie jakie mam w wypisie ze szpitala. prosze o szybka odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie wyniki : tsh 5,23 ft3 5.48 ft4 15.87 cholesterol 178 glukoza 92 nie wiem sama co myśleć o tych wynikach, tyję, mam przyspieszone bicie serca,wypadaja mi wlosy i jestem ciagle zmeczona,za pare dni mam wizyte u endokrynologa aha i usg tez mam zrobione,jest niby okey bo tarczyca w normie ale Pani mówiła że do końca nie wygląda tak jak powinna. z góry dziękuje za każdą odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moje wyniki to tsh 0.441 , ft3 3.44 i ft4 1.82 może orientuje sie ktos ,czy to jest tak w miarę czy tez lepiej udac sie do endokronologa ?? szczerze mówiąc te wyniki zrobiłam 2 mies.temu... i nie wiem juz czy się zacząć na siebie wkurzac ze przez ten okres nie byłam jeszcze u endo... staram sie także o dziecko a z tarczycą to nie przelewki...czy ktoś mógłby cos doradzic ?? z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników, wiem, że jest źle. Do lekarza dopiero mam termin za tydzień a ja jestem cały czas zdenerwowana. TSH = 34,716 (norma 0,350-4,940) FT3 = 3,46 (norma 1,71-3,71) FT4 = 0,79 (norna 0,70-1,48)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×