Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawdopodobna przepuklina kresy białej


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie Otóż mam 35 lat, jestem chory na cukrzycę typ. 1 insulinozależną, ponadto kilkanaście dni temu miałem nietypową sytuację, otóż kichnąłem bardzo silnie, po czym w chwili napięcia mięśni brzucha, poczułem przeszywający ból 4-5cm po lewej stronie brzucha, tuż pod żebrami. Akurat traf chciał, że miałem w tym samym czasie, dodatkowo zapalenie trzustki, która też bolała w tamtej okolicy, jednak jej ból był innego rodzaju. W związku z tym Pani doktor skierowała mnie na badania krwi, oraz USG całej jamy brzusznej. Wyniki z krwi wyszły idealne, wyniki USG też, z tym że Pan doktor diagnosta, po wykonaniu badania, i stwierdzeniu, że nic mi wewnątrz jamy brzusznej nie jest, wysłuchał mnie i stwierdził właśnie, że najprawdopodobniej jest to przepuklina. Następnego dnia spotkałem się z lekarzem ogólnym, który potwierdził, iż najprawdopodobniej jest to przepuklina kresy białej, jako że ból odczuwam w tym miejscu jedynie podczas kaszlu, kichania, nagłego ruchu tułowiem (ćwiczenia), lub też podczas podnoszenia cięższych przedmiotów, a nawet biegania, a podczas uciskania ręką tego miejsca, nie odczuwam żadnego bólu. Niestety tej przepukliny poza częstym bólem, wcale nie widać, więc nie da się chyba jej leczyć, bo nikt mi nie zaproponował dodatkowych badań, podobno też nawet takowych nie ma. Nie wiem więc co dalej z tym począć, cukrzyca robi swoje, teraz dochodzi przepuklina, więc potrzebuję pańskiej porady. Czy da się leczyć przepuklinę, jeżeli jej nie widać gołym okiem? Czy istnieje badanie nieinwazyjne, na 100% mogące zdiagnozować, lub wykluczyć przepuklinę? Proszę o sugestie, co mam teraz z tym począć, lekarz ogólny zaleca pas uciskowy, i nic poza tym. Pozdrawiam serdecznie. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×