Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękki guzek między pachwiną a łechtaczką


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat i ok. miesiąc temu wyczułam miękki guzek, który mnie nie boli przy dotyku. Znajduje się on między pachwiną, a łechtaczką (wargą sromową mniejsza) - w sumie trudno jest mi stwierdzić czy jest on bardziej przy pachwinie czy przy łechtaczce (wardze sromowej mniejszej), ponieważ *ucieka* mi spod palca przy dotyku. Ma ok. 6 mm średnicy. Nie zaobserwowałam przy tym żadnych zmian koloru skóry w tym miejscu ani pieprzyków. Dodam też, że od 2 miesięcy biore tabletki antykoncepcyje, ale myśle, że to nie ma nic z tym wspólnego i to tylko zbieg okoliczności. Proszę o pomoc. Co to może być? Czy to coś poważnego? Do jakiego lekarza powinnam się udać - ginekologa czy chirurga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mianownictwa anatomicznego łechtaczka to oddzielny twór w stosunku do warg sromowych mniejszych. Występuje właśnie u szczytu połączenia górnego warg sromowych mniejszych. Położenie tego guzka niezbyt ściśle Pani określa. Trudno pisać na temat tego guzka nie badając go. Może to tylko przerost jakiegoś gruczołu (np. łojowego). Liczba gruczołów w tej okolicy jest bardzo duża. Może to też być jakiś drobny tłuszczak, włókniak lub pozapalny, powiększony węzeł chłonny. Jeśli zmiana jest związana z pochwą należy skonsultować się z ginekologiem. Jeśli zaś leży poza pochwą to z chirurgiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat, Mam podobny problem jak Pani Marta. Tylko mnie ten guzek mnie nie boli, pojawial sie w okresach miesiaczki, potem znikal. Ostatnio wogóle mi nie znika, zbliza sie nastepna miesiaczka i nadal ten guzek jest. Zaczynam sie martwic...... Bardzo prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blanka

Mam podobny problem. Tyle, że ja mam 2 takie guzki. Jeden jest taki bardzo malutki, może z 3mm średnicy i leży na wardze sromowej większej, a drugi guzek ma z 7mm średnicy i leży z boku wargi sromowej mniejszej. Oba mnie nie bolą i nie dają żadnych dziwnych objawów, ale i tak martwi mnie ich obecność. Nie biorę żadnych leków, nie uprawiam też stosunków. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szatynka

Witam.Mam 15 lat i wczoraj zobaczyłam że na łechtaczce z prawej strony mam guzek ... Bardzo się boję.. Jest twardy i gdy dotykam boli :( Bardzo proszę niech ktoś mi powie co to może być . Wstydzę się powiedzieć tego rodzicom a tak bardzo się boję ... *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małego guzka między wargami sromowymi od 6 lat.Nie boli mnie on,nie powiększa się,nie mam żadnych dolegliwości.Poczytałam trochę w necie o nowotworach i nie mam żadnych objaw związanych z jakim kolwiek.2 września idę do ginekologa.Mam niecałe 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronika

Hej, Dzis odkrylam dziwna zmiane podskorna. Znajduje sie ona miedzy pachwina a wejsciem do pochwy, juz na terenie lona. Jest podluzna, miekka, nabrzmiala, widoczna i wyczuwalna niemalze jedynie gdy kucam. Nie mam pojecia coz to moze byc. Czy powinnam udac sie z tym do lekarza? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam mały guzek od wewnętrznej strony wargi sromowej, taki pół cm średnicy, lekko uwierał, lekko swędział, ale spróbowałam go wycisnąć, i przekłułam szpilką, wypłynęła jakiś biały płyn. Zmniejszył się, zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

mialam cos takiego, poszlam do lekarza, pokazalam i :( choroba weneryczna :( czekala mnie operacja - w trakcie OP- okazalo sie ze wewnatrz pochwy mialam jeszcze 15 innych guzkow :( i dobrze, ze sie zdecydowalam na OP - dzis jestem zdrowa :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×