Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca gula po zewnętrznej stronie kostki stopy


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wyczułam bolącą narośl po zewnętrzenj stronie kostki stopy, która początkowo nie pozwalała na swobodne chodzenie. Udałam się z tym do ortopedy, który znalazł niewielką torbiel (12 mm x 4 mm), przepisał maść i tabletki przeciwbólowe, powiedział, że w ciągu dwóch tygodni powinno się wchłonąć i koniec. Jednak mineło dwatygodnie a to nie znikło. Tabletki już nie biorę i zaczęło mnie to znowu bardzo boleć. Zauważyłam jeszcze, że na wieczór robi mi się na tej guli czerwona plama - podobna do krwiaka lub siniaka. Proszę mi poradzić czy mam się z tym udać do chirurga czy poczekać i może faktycznie zniknie. Może ktoś miał coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba to zrobic tak: wlac na wacik jodyne, przylozyc do miejsca gdzie boli, polozyc na to zwykla folie spozywcza aby jodyna nie wywietrzala a wchlaniala sie w bolace miejsce i dobrze czyms zabandarzowac na scisk. Powtarzac do skutku. Osobiscie tez mnie ten problem dotyczy, co to jest i od czego pojecia nie mam. W kazdym badz razie nie boli zawsze. Mam bardzo waska stope, w dodatku 38,5 wiec buty kupuje albo 38 albo 39. Moze to byc przyczyna noszenia za malych butow badz za ciasnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Şäřä

Mi też się coś zrobiło to boli jak biegam i chodzę jest to po zewnętrznej stronie kostki jest to koloru skóry( normalne ) tak się boje co to może być proszę piszcie boje się :*( Co to jest ???? Może to dlatego ze jestem chuda ??? No nwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, czekam na rezonans magnetyczny a póki co moczę nogi w soli iwonickiej, smaruję Uzarinem- żel na obrzęki, robię okłady z liści kapusty i na przemian smaruję Biszolinem by dotrwać do badania a potem juz wszystko będzie wiadome to lekarz ortopeda zastosuje właściwe leczenie, pozdrawiam wszystkich cierpiacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×