Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i nudności po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 10 lutego moja mama (74 lata) miała usunięty laparoskopowo woreczek żółciowy. Pomimo zabiegu nie czuje się dobrze. Częste bóle w*dołku*, odbijania itp. Dziś rano zjadła płatki z błonnikiem oraz mleko. Ma takie bóle że no-spa, rapaholin nie pomaga. Co robić? Czy takie bóle będą co jakis czas? Może trzeba zrobić jakieś kontrolne badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HejAdam, ja miałam laparoskopię w czwartek 24.03.2010 dzisiaj na obiad zjadłam brokuła na parze z puree ziemniaczanym i wzdęło mnie niemiłosiernie, odbijanie i zgaga. Myślę że każdy przez jakiś czas będzie miał odczucie dyskomfortu, ucisku itp. Ale jak bardzo się niepokoisz o mamę zadzwoń do lekarza rodzinnego, może on Was uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka79

Sądzę, że powinna wykonać USG jamy brzusznej aby sprawdzić czy w przewodach żółciowych nie zalegają złogi. Przemieszczanie się ich jest bolesne. Ewentualnie niech zrobi badanie krwi: GGT oraz FOSFOTAZĘ ZASADOWĄ, podwyższone wyniki świadczą o zalegających złogach. Ewentualną przyczyną bóli może być również nie tolerowanie pewnych produktów w tym przypadku np. *mleko*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usg jeszcze nie robilismy bo lekarka powiedziała że jeszcze za wczesnie, operacja była 2 miesiace temu i że wszystko się zrasta. We krwi GGT jest sporo powiększone i fosfotaza tez duża. Jeśli w przewodach zalegają złogi to czy samoistnie jakoś sie przesuną i wyjdą? na drugą operację mama się już nie zgodzi. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka79

Iść do chirurga z wynikami które posiadacie! Złogi samiostnie nie wyjdą, przewody żółciowe są czyszczone w znieczuleniu miejscowym wygląda to tak jak badanie gastroskopem. Powodzenia i proszę dać znać co z Mamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,6 tyg temu mialam usuniety woreczek,szybko doszlam do siebie,ale ostatnio zdarzaja mi sie nudnosci,a nawet wymioty(od tygodnia),jest mi zarazem zimno jak i goraco.czy przyczyna moze miec jakis zwiazek z przebyta operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałam usunięty woreczek żółciowy 4 miesiące temu. Na początku było wszystko dobrze , ale po trzech miesiącach mam mierne bóle brzucha i mdłości. Ale apetyt mam . Podejrzewam że to od tego że nie mam woreczka. Nie wiem co z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×