Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie kamicy żółciowej


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imie Anna i 39 lat . 15 lat temu mialam wyciety woreczek zolciowy wszystko bylo ok , zadnych dolegliwosci i powiklan , nie stosowalam żadnej diety , choc wiem ze powinnam ale czulam sie swietnie. . Jednak od 2 lat, raz do roku mialam atak podobny do bóli woreczka żólciowego , ostatni atak w marcu tego roku spowodowal chwilowa utrate przytomnosci z bólu . po konsultacji z lekarzem i wynikach GOT 395 i urobilinogen wzm +++ oraz GPT 491 , jednak obraz USG narzadow wewnętrznych jest bez zmian (watroba prawidlowa , trzustka i drogi zolciowe nieposzerzone, nie ma piasku ani kamieni , reszte tez ok ) Po powtórce wyników obecnie GGTP wynosi 56 U/l zalecenie wykonania ERCP -pytanie czy to konieczne , bo oprocz tego ze odczuwam klucia w okolicy watroby nie mam zadnych innych dolegliwosci a wyczytalam ze badanie to jest ryzykowne ze wzgledu na OTZ po kontrascie. Czy jest jakies inne leczenie tego schorzenia , jakies leki , to ze dieta to wiem juz ! ??? Prosze o odpowiedz . DZIEKUJE !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Można jeszcze wykonać cholangiopankreatografię (MRCP), czyli rezonans magnetyczny dróg żółciowych. Rozumiem Pani obawy przez ECPW, stąd należy z lekarzem prowadzącym skonsultować wykonanie najpierw MRCP i w dalszej kolejności ewentualne podjęcie decyzji co do ECPW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skierowanie do chirurga celem konsultacji na ERCP , jednak troche mi ulżylo gdy ma sie też inna droge wyboru leczenia i oczywiscie zamierzam porozmawiac o tym z lekarzem. Dziekuje bardzo za szybką i uspokajającą odpowiedz.. Jeszcze male pytanko - czy zamiast rezonansem magnetycznym mozna to badanie wykonac również tomografią komputerową ? Czy to jest to samo ?? . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×