Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Konsekwencje odbić głową piłki


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Amatorsko gram w piłkę nożną. Czy odbijanie lecącej (z reguły powoli) piłki do nogi głową (czołem) może nieść za sobą jakieś konsekwencje bądź ryzyko urazu? Chodzi mi głównie o urazy głowy - stłuczenia mózgu itp. Czy odbicie opadającej pod wpływem własnego ciężaru (kopniętej przez kogoś innego w górę) gumowej, napompowanej powietrzem, ale jednak twardej piłki może okazać się niebezpieczne,? Czy raczej czaszka chroni mózg wystarczająco dobrze w skutek czego opisana powyżej sytuacja jest niegroźna? Proszę o odpowiedź i uzasadnienie! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odbijanie lecącej (z reguły powoli) piłki do nogi głową (czołem) może nieść za sobą jakieś konsekwencje bądź ryzyko urazu? - raczej u zdrowych osób nie dochodzi do takich urazów Czy odbicie opadającej pod wpływem własnego ciężaru (kopniętej przez kogoś innego w górę) gumowej, napompowanej powietrzem, ale jednak twardej piłki może okazać się niebezpieczne,? - nie spotyka się takich następstw w tym przypadku Czy raczej czaszka chroni mózg wystarczająco dobrze w skutek czego opisana powyżej sytuacja jest niegroźna? - oczywiście, w przedstawionych przypadkach czaszka jest wystarczającym zabezpieczeniem mózgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kontakt głowy z piłką może spowodować obumieranie tkanek mózgu? Czy konieczne jest do tego stłuczenie mózgu, któremu zawsze towarzyszy utrata przytomności? Proszę o rozwinięcie tematu! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×