Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operaci wytszewnicy wrodzonej


Gość barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie mój syn ma teraz 4 lata zaraz po urodzeniu przebył operacje wytszewnicy wrodzonej operacja przeszła pomyślnie lecz powstały powikłania stwierdzono brak jąder w mosznie mojemu synowi zrobiono wiele testów hormonalnych w których wynikało ze jądro są tylko nie tam gdzie być powinny jedynym rozwiązaniem jest operacja lecz lekarze nie mogą ich zlokalizować podejrzewają ze znajdują się w jamie brzusznej jedynie po laparoskopowoj inwazi jamy brzusznej będą pewni. moje pytanie to jak ma ta operacja wygląda i czy wiąże się z tym jakiekolwiek ryzyko i następstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem wnętrostwa jest niezależny i nie jest powikłaniem po wrodzonym wytrzewieniu. Rzeczywiście jeśli nie można znaleźć jąder w badaniach obrazowych mogą być ukryte (niezstąpione) w jamie brzusznej. Uwidocznienie tak zlokalizowanych jąder badaniami obrazowymi jest prawie niemożliwe. Jedynie trzeba wykonać laparoskopową, zwiadowczą ocenę jamy brzusznej celem znalezienia niezstąpionych jąder. Gdyby zostały tam zlokalizowane można wykonać zabieg wykonywany jednocześnie od strony jamy brzusznej i z poziomu kanału pachwinowego sprowadzający jądra do worka mosznowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×