Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Infiltratio carcinomatosa


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj odebrałem badanie histo. i TK. Rozpoznanie to infiltratio carcinomatosa. Obraz budzi podejrzenia raka neuroendokrynnego. Nacieki drobne . Badania IHC zostaną przeprowadzone z materiału pooperacyjnego. Bardzo proszę o przetłumaczenie tego wyniku i czy jest to bardzo groźne. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infiltratio carcinomatosa oznacza naciek nowotworowy prawdopodobnie nowotwór to rak neuroendokrynny (bardzo złośliwy typ nowotworu często rozsiany) Mam zbyt mało szczegółowych informacji, aby coś więcej na temat tego rozpoznania napisać. patrz strony: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/nowotwory/guzy-neuroendokrynne-nietypowa-forma-raka_35601.html http://pml.strefa.pl/ePUBLI/131/32.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie. Czy to możliwe żeby wyniki tak bardzo się różniły od siebie.A mianowicie w grudniu wynik histo. był Foci glandulares suspecti , z koniecznością pobrania ponownie licznych wycinków. Więc w styczniu wynik powtórzono. rozpoznanie Adenoma villosum LG. Czy te dwa pierwsze badania mogły się tak różnić. Czy może zgłosić się gdzieś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Ile ma Pan lat? niestety możliwe, ze we wczesniejszych badaniach kolonoskopowych wycinki mogly roznic sie od tych pobieranych teraz, niestety jest to bardzo złosliwa postac nowotworu co nie oznacza oczywiscie ze nieuleczalna. Prosze byc dobrej mysli i stosowac sie do zalecen lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zaczęło się od częstego oddawania stolca i uczucia niepełnego wypróżnienia. Poszedłem do lekarza rodzinnego który skierował mnie na badania krwi i na krew utajoną. Moje wyniki to: Leu.5,40m/mm3. Lim.33,7. Mon.4,0. Gra.62,3. Lim#.1,81. Mon#.0,21. Gra#.3,38. Ery.5,62. MCV.85,3. Ht.47,9. MCH.29,8. MCHC.35,0. RDW.9,9. OB.1,2. Hb.16,8. Tro.229. MPV.9,2. Pt.0,21. PDW.+11,6. Natomiast wyszedł dodatni wynik na krew utajoną. W tej chwili mam ogromne trudności z załatwianiem się ponieważ jest to umiejscowione przy zwieraczu. Wiem że czeka mnie dożywotnia stomia i zaczynam się z tym osfajać choć jest mi bardzo ciężko. Mam jeszcze aktualne wyniki TK. ściana odbytnicy tuż powyżej zwieraczy wykazuje cechy okrężnego pogrubienia do około 1,6 cm. ciągnącego się na długość do ok. 4,6 cm. W górnej części po stronie prawej pogrubiała ściana odbytnicy ma nieostre obrysy zewnętrzne, w jej sąsiedztwie widoczne są nieregularne zagęszczenia tkankowe wielkości do 1,1 cm, mogące odpowiadać węzłom chłonnym. Podobne zagęszczenia również najpewniej o charakterze węzłowym widoczne są nieco powyżej w okolicy przedkrzyżowej wielkości do 1,0 cm. W części dolnej opisane pogrubienie ścian odbytnicy przylega od przodu do gruczołu krokowego. Obustronnie w sąsiedztwie naczyń biodrowych zewnętrznych widoczne płaskie węzły chłonne wielkości do 8mm, w płaszczyźnie poprzecznej. W prawej pachwinie węzeł chłonny w osi krótkiej o wielkości 1,2cm. Właśnie jutro jadę na biopsje z tej pachwiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×