Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana hypoechogeniczna bez cienia akustycznego BIRADS 3


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Byłam na badaniu USG piersi. Oto wynik: *Piersi o budowie mieszanej z przewagą tkanki gruczołowej. SL godz. 3 1cm od otoczki brodawki sutkowej hypoechogeniczna zmiana ogniskowa o nieco nieregularnych obrysach o wym. 0.39 x 0.55 mm bez cienia akustycznego. Poza tym SL bez zmian. BIRADS 3. Proponuję BAC SL. * Proszę o odpowiedz co to znaczy BIRADS 3 ( czy 3 jest gorsze od np.1) co to w ogóle znaczy? Co to jest hypoechogeniczna bez cienia akustycznego ? Powinnam się obawiać cz być spokojna ? Moja babcia zmarła na raka a moja mama ma uciętą pierś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BI-RADS 3 - oznacza zmiany prawdopodobnie łagodne, ryzyko złośliwości dla takich zmian powinno być mniejsze niż 2%, wymagane jest badanie kontrolne w okresie 6 miesięcy - najlepiej mammografia obu piersi. Do tej kategorii zalicza się przede wszystkim: dobrze ograniczone lite obszary bez obecności zwapnień, ogniskową asymetrię utkania oraz skupisko drobnych okrągłych mikrozwapnień. Tej kategorii nie powinno się stosować do opisu zmian banalnych palpacyjnie. patrz strona: http://www.echirurgia.pl/sutek/system_bi_rads.htm Co to jest hypoechogeniczna bez cienia akustycznego ? - oznacza prawdopodobnie zmianę typu torbieli (bardzo mała, nie budząca podejrzeń) Należy wykonać biopsję cienkoigłową, która dokładnie zweryfikuje zmianę prawdopodobnie łagodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×