Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchnieta jama brzuszna, szyja..od dlugiego czasu


Gość aga

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama od kilku lat ma problemy z opuchlizna, poczatkowo opuchlizna pojawiala sie w ciagu dnia i znikala po odpoczynku nocnym, jednak od dluzszego czasu utrzymuje sie stale. Mama miala robione badania, byla rowniez kilka razy w szpitalu, lecz z ekg, usg oraz przeswietlenia nic nie wynika. Z tomografi komputerowej na plucach mala plamka..zdefiniowana jako blizna po jakiejs starej infekcji. Analizy krwi - podwyzszone ob, kiedys miala rowniez hustawki rosnacego i malejacego alat i aspat..ostatnio byly jednak w normie od dluzszego czasu. Byla rowniez leczona na helicobakter pyroli II stopnia dostala bardzo silne leki.Byla u gastrologa..miala 3 razy robiona gastroskopie, wykryto przepukline przelykowa oraz refluks. Ma rowniez guzki na tarczycy..ale lekarz powiedzial ze sa nie grozne. Ginekolog rowniez nic nie wykryla-dodam ze mama ma 52 lata i od 4 lat nie ma okresu i od tamtej pory praktycznie zaczely sie te problemy. Mama w tej chwili jest w szpitalu, poniewaz dwa dni temu dostala wysokiej goraczki prawie 40 stopni, opuchlizna sie powiekszyla na calym ciele, czula swiad calego ciala i silne pieczenie od wewnatrz, skora zrobila sie czerwona, miala bardzo wysokie cisnienie i puls. Brzuch jest bardzo napiety i twardy, ale nie ma w nim podobno wody..robilismy badania w kilku miejscach..i nikt nie widzi nic powiekszonego. Mama dostaje kroplowke, dostala uczulenia, bable podchodzace woda..ale po zastrzykach zeszly. Bardzo prosze o pomoc..jakie moga byc przyczyny..nie wiemy juz jakie badania robic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stapler dziekuje bardzo za odpowiedz...opuchlizna najbardziej wystepuje na brzuchu..jest bardzo napiety..nieraz nawet zdarzalo sie ze robily sie strupki w okolicach pepka od tego nabrzmienia..obrzek wystepuje rowniez w okolicach szyii, jak rowniez rekach..moja mama je...zrobimy jednak badania na poziom bialek...mam jeszcze jedno pytanie..mama w tej chwili jest w szpitalu jak pisalam..podaja jej kwasna mleczna papke/kaszke..po czym czuje sie zle..i wymiotuje zolcia..(mama ma reflux, nie wiem czy to moze byc powodem), mama od 4 dni nie miala stolca..zrobili jej lewatywe i zupelnie nic nie wyszlo...dzis rano zolc wyszla rowniez nosem..prosze pomoz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stapler dziekuje za odpowiedz. Wiem ze powinien decydowac lekarz prowadzacy..i tak jest. Tylko po uslyszeniu blyskliwej teorii ze moja mama wyglada jakby zaraz miala peknac bo sie przejadla napewno..oraz innych perypetii ja sie poprostu obawiam i szukam rozwiazania. Co innego gdyby lekarzem prowadzacym byla osoba taka jak Pan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×