Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysokie GGTP + bol w prawej czesci brzucha


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zglosilam sie do lekarza z bolem w prawej czesci brzucha tuz pod zebrami (gniecenie). Zostaly mi zrobione bandania krwi, testy watrobowe, usg jamy brzusznej. Wszystko wyszlo poprawnie oprocz ggtp (116 przy normie 5-36). Nastepnie mialam robiona gastroskopie i rowniez wyszla poprawnie. Po 3 m-cach znow bylo robione ggtp ktore sie zmniejszylo do 93 (bylam na diecie). Mialam rowniez robione badania na pasozyty i lamblie, ktore tez wyszlo poprawnie. Nadal odczuwal bol ( czasem gniecenie, czasem klocie). Nie wiem jak nadal postepowac, lekarka nie za bardzo sie tym przejmuje a mnie to strasznie dokucza i szarpie moje nerwy. Bardzo prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika badania w zakresie takim jak Pani opisuje jest praktycznie nieistotny klinicznie. Prawdopodobnie ból nie pochodzi ze strony jamy brzusznej (USG i gastroskopia w porządku). Może to bóle pochodzące od kręgosłupa lub jakaś neuralgia. Należałoby jeszcze wykonać Rtg kręgosłupa odcinak piersiowego i także badanie ogólne moczu (kontrola układu moczowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja też miałam takie bóle jak ty opisujesz miałam robioną gastroskopie usg jamy brzusznej i mase różnych badań lekarze mówili że wszystko jest dobrze i dziwią ich te bóle w końcu zrobili mi rezonans magnetyczny i okazało się że mam 1 kamień w przewodzie pęcherzykowym o wielkości 3mm czyli bardzo malutki do tego gdzieś sie zablokował i żółć nie odchodziła tylko zebrała się w jednym miejscu i miałam straszne ataki teraz już jestem po operacji i dalej kuje mnie coś ale tym razem w prawej piersi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobne objawy czyli dyskomfort (ucisk) po prawej stronie pod żebrami prawie równolegle w stosunku do pępka jakieś 2 cm wyżej .Mam podwyższone ggtp jutro idę na usg jamy brzusznej więc może dowiem się czegoś więcej :-( często biegam i właśnie podczas biegów nasila się kłucie Szkoda że nie ma u nas Dr House bo przyznam że doprowadza mnie to do wariactwa P.S zaburzenia somatoformiczne odrzucam ponieważ mam czasami brzydki zapach z ust jak zjem coś niestosownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam takie objawy. Ból pod prawym żebrem, czasem jakby wędrujący na tej samej wysokości na plecy, GGTP wysokie (110), reszta wyników wątrobowych ok, USG ok, wirusów B i C brak... i też mam zszargane nerwy, choć lekarz mówi, że to nic poważnego.... czekam na wynik lamblii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam duzy problem od kilku miestęcy kicham kaszle i mam łzawienie oczu do tego straszny ból kregosłupa i opasajacy ból brzucha tak jakby ciągnołw dół poprostu jakbym miala zaraz rodic a nie jestem w ciąży siedze to w miare dobrze ale brzuch na około boli i ciagnie do dolu /jak wstanę to ból promieniuje do łydek strasznie boli.ginekologicznie ok, do tego czuje straszny dyskonfort w chodzeniu co robic prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obolały - bez nadzieii

mam to samo: ciagłe bóle pod prawym żebrem promieniujace w dół i do pleców, wysokie GGTP, usg Ok (lekkie stłuszcenie wątroby - ale to ponoć nie boli )RTG klatki i brzucha ok, gastroskopia ok. Lekarze narazie nie wiedzą co mi jest :(, a mi ten ciągły ból *niszczy* życie prywatne i zawodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam bóle brzucha dookoła i przy kręgosłupie, czasami spóźniała mi się miesiączka, chociaż ostatnio się uregulowała, wykluczona mam ciążę bo byłam u lekarza, i ginekolog powiedziała, że mam lekkie zapalenie jajnika , przepisała czopki , które wcale nie pomogły. Nie wiem ale zdaje mi się że to nie jajnik , bo mnie wcale nie boli. Co mi poradzicie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×