Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie najądrza i torbielka


Gość pacjent lat22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pacjent lat22

Witam! Jakiś miesiąc temu zaniepokoił mnie ból jaki poczułem gdy przypadkowo nacisnąłem w okolicach jądra. Następnie wyczułem w okolicach prawego najądrza guzek, bol czasami promieniowal tak jakby od dołu do okolic podbrzusza. Dziwne uczucie mozna je opisac jakby to byly gorace cienkie niteczki. W każdym bądź razie zaniepokojony poszedłem od razu do urologa, który przebadał całą mosznę nacisnął na torbielke i w tym momencie przeszył mnie ogromny ból. Stwierdził, że to zapalenie najądrza i zlecił zrobienie USG żeby wykluczyć nowotwór. Poza tym, przypisał mi Zinatt i Cipronex. Miałem brać Zinatt 2x1 a potem cipronex tez 2x1. Po antybiotykach zrobiłem USG które wykazało, że mam torbiel która ma ok. 6x7mm w okolicach prawego najądrza. Nowotwór został wykluczony. Nastepnie dzisiaj znowu udałem się do urologa i stwierdził, że tego się nie powinno wycinać gdyż jest za duże ryzyko że będę bezpłodny. Zalecił kontrole za 2-3 miesiące robiąc kolejny raz USG. Powiedziałem, ze co jakiś czas mam te bóle podbrzusza, które nie są jakieś mocne ale troche drażnią i są niewygodne. Ostatnio np. w ogole nie mialem ale dzisiaj znowu czuje te bóle. Zapytałem się urologa czy to zapalenie zostanie wyleczone przez te leki. Odopowiedział mi, że może tak być ale może być równieź taka sytuacja, ze nic sie nie zmieni albo sie nawet pogorszy. Czuje się teraz zaniepkojny. Znowu zostały mi przypisane Zinatt i Cipronex. Zinat 2x1 przez 5 dni nastepnie 14 dni przerwy i Ciprones 2x1 przez 5 dni. Bede brał teraz te leki ale chciałem sie zorientować jak to jest z tym zapaleniem. Czy tego nie da sie wyleczyc jak zwyklego zapalenia ucha czy gardła ? Jest szansa na wyleczenie ale jest tez mozliwosc ze sie nic nie zmieni albo ze to zapalenie sie nawet pogorszy. To jak to z tym jest ? Jestem troche zbity z tropu. Czy takie dlugotrwale zapalenie prowadzi do bezplodnosci ? Jak sie pozbyc tego zapalenia na dobre ? Pozdrawiam i prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjent lat22

Chcialem tylko dodac, ze czytalem inne posty jakie tylko byly zwiazane z moim tematem. Ale tutaj mi chodzi o konkretnie moj przypadek a mianowicie to co lekarz mi powiedzial. Bardzo mnie to zaniepokoilo. Jakie powinny byc moje kolejne kroki zeby wyleczyc sie z tego zapalenia ? Wczoraj wieczorem podbrzusze mnie pieklo i lewy bok nad biodrem najbardziej a dzisiaj rano jak wstalem to czulem takie jakbym mial zakwasy i taki otepiony bol wlasnie w lewym boku nad biodrem. Dzisiaj zaczynam brac te antybiotyki. Czy one pomoga ? Jezeli nie to jakie leki najepiej zastosowac zeby wyleczyc sie z tego zapalenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjent lat22

Jestem a trakcie przerwy w braniu tych antybiotykow i po ten przerwie mam ponownie wziac cipronex. Odczuwam teraz bole podbrzusza i wyczuwam pogrubione niteczki ktore lacza sie z jadrem. Sa bardzo czule. Te leki nic nie pomagaja. Nie moge przeciez chodzic z tym zapaleniem tak bo cos zlego sie tam dzieje. Urolog kazal mi sie pojawic dopiero jakies 2 miesiace od ostaniej mojej wizyty a to jest bardzo duzo czas bo koniec maja poczatek czerwca. Bardzo prosze o odp. Pana doktora nie wiem co mam z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×