Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przed operacją kamicy pęcherzyka żółciowego


Gość Julka

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi dzisiaj czyli środa,mam mieć operacje kamicy pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową ,niestety przez niedziele siadło mi gardło,kupiłam strepsils i cholinex,nic nie pomogło,drapie mnie gardło i raz na jakiś pokaszluje,parę razy jak mnie mocniej drapie w gardle,niemam kataru ani gorączki,poszłam w poniedziałek do lekarza ogólnego zapisał mi antybiotyk Augmentin SR,2 tabletki 2razy dziennie co 12godzin.I APO-NAPROXEN 250 dwa razy po jednej tabletcce.Lekarz stwierdził ze moge nic nie powiedziec chirurgowi ale bedzie sie źle wszystko goić i moze sie wdac stan zapalny w miejsc po operacjii.Prosze mi napisać co mam zrobić i jakie naprawde moge ponieść konsekwencje nie mówienia im o tym,wolałabym powiedziec ale tak długo czekałam na tą operacje .Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o takim stanie zapalnym w gardle należy poinformować lekarza. Najwięcej zagrożenie budzi znieczulenie, kiedy wprowadza się rurkę intubacyjną, zakażenie z gardła może przenieść się do tchawicy, a potem jeszcze niżej (do oskrzeli i płuc). Dlatego na pewno o tym stanie należy poinformować anestezjologa. Zabieg zapewne będzie przesunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje ślicznie za odpis. Powiedziałam i dosłownie to samo anesteziolog mi powiedział ,musze miec przerwe 3 tygodnie od leku i mam kolejny termin 3 grudnia.Najgorsze w tym wszystkim ze ostatniego mam zawsze miesiączkę,hmmmmmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam kolejny problem i chyba mnie szlak trafi.Okazało sie że przez ten antybiotyk nabawiłam sie grzybicy pochwy ,dopiero w poniedziałek ide do ginekologa,piecze,mnie i boli pochwa.I kolejny problem ,że jak ginekolog mi da antybiotyk to znowu mi operacje przesuną,juz drugi raz,ileż można,czemu lekarz ogólny mnie nie poinformował że może wystąpic taki skutek uboczny.Mam dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie jak mam sie przygotować do operacji metodą laparoskopową kiedy przestać jeść dzień wcześniej czy wieczorem,operacje mam 3grudnia czyli to jest środa ,wieczorem .Aha i czy będą mi robić lewatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×