Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha w ciąży a wcześniejsze operacje


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w 17 tyg. ciąży. Właściwie od samego poczatku ciąży mam bóle nadbrzusza. Ból zlokalizowany jest głównie po środku, ale często zdarza się że boli też po prawej i lewej stronie oraz promieniuje do pleców. Amylaza we krwi i w moczu oraz Alat i Aspat zlecone przez lekarza rodzinnego są w porządku. Czasem ból jest nie do zniesienia. Od kilku miesięcy mam tez bóle po prawej stronie podbrzusza. Ból czasami promieniuje do prawego pośladka.Obawiam się czy to nie jest przypadkiem wyrostek. Przed zajściem w ciążę odwiedziłam lekarza rodzinnego, ale nie stwierdził nic niepokojącego. Powiedział, że bóle mogą pochodzic od zaparć. Ostatnio jednak często miewam biegunki podczas których są silne skurcze jelit. Czy może to być związane ze zmianami hormonalnymi w ciąży czy też może to być jakaś choroba? Dodam, że rok temu miałam robioną kolonoskopię ze względu na krew w kale która nic nie wykazała poza żylakami odbytu. Czy przez okres roku mogło rozwinąć sie coś w jelicie? Czy bóle tego typu mogą być spowodowane zrostami? Kilka lat temu przeszłam zabieg laparoskopowy na jajnikach, a 4 lata temu cesarskie cięcie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie dolegliwości właśnie mogą być spowodowane zrostami wewnątrz jamy brzusznej po przebytych operacjach. Zrosty w połączeniu z rozwijającą się ciążą mogą nasilać dolegliwości. Jedynie okresowe przyjmowanie środków rozkurczowych (No-Spa oczywiście jeśli na to pozwoli ginekolog) może załagodzić dolegliwościom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×