Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy i wystająca kulka z odbytu


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tą nieprzyjemność iż cierpię na hemoroidy odbytu. Jestem aktualnie po wizycie u lekarza rodzinnego, który nie zbadał mnie, ale przepisał czopki i maść, oraz skierował do chirurga (chwilowo nie mam czasu się udać). Zauważyłem iż hemoroid, który wystawał na zewnątrz zmniejszył się (a nie wiem co jest w środku, na pewno też coś, bo odczuwam dyskomfort i czopki łatwo nie wchodzą). Maść aktualnie stosuję doodbytniczo (oraz na wystający hemoroid) - jest to Aesculan (kolor maści kremowy). Wczoraj oraz dzisiaj po oddaniu stolca zauważyłem w muszli kremowe kulki różnej wielkości, oraz chyba płynną maść. Wystraszyłem się nieco i przez woreczek wziąłem jedną taką kulkę (średnica 5mm, największa miała prawie 1cm). Okazało się iż jest ona twarda, a po mocnym ściśnięciu się rozpadała, zupełnie jak groch. Niestrawiony groch to nie był, gdyż nie jadłem go w ostatnim czasie i nigdy wcześniej mi się nic takiego nie przytrafiło. Czy więc ów twarde kremowe kulki, to mogła być wyschnięta maść, czy też mogło być to coś gorszego? Wiem, że powinienem jak najszybciej udać się do chirurga, ale w ciągu najbliższego tygodnia niestety nie mam czasu, a bardzo się przejąłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze iż hemoroidy wykryto u mnie 13 lat temu gdy załatwianiu się towarzyszyła krew i miałem zażywać jedynie Boldaloin. Od tego czasu był spokój. 3 tygodnie temu po prostu zacząłem czuć kłucie w odbycie i po 2 dniach pojawiły się te białe duże kulki (chyba hemoroidy) widoczne po rozchyleniu pośladków. Od tego czasu (3 tygodni) różne czopki biorę 2 lub 3 razy dziennie. Tyle samo czasu towarzyszy mi uczucie pełnych jelit i ciągle czuję jakieś przesuwanie się treści, bulgotanie itp. Stolec od 3 tygodni oddaję niemal codziennie i wygląda jak zlepione ze sobą kulki, lub też biegunka. Lekarz rodzinny, u którego byłem ostatnio nawet mnie nie zbadał. Stosowałem: - naprzemiennie czopki Posterisan (rano) i Hemorol (wieczorem - z racji na brudzenie bielizny), - maść Aesculan (stosuję ją na wystającą białą kulkę i aplikuję do odbytu przez specjlany *dzióbek*), - czopki Distreptaza (3x dziennie), - tabletki Detralex (3x dziennie po 2 tabletki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×